301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Kasım 2014 - Cuma 09:33 Bu haber 1597 kez okundu
 
YÖNETİMLER ÜÇ MAYMUNU OYNUYOR
Hem KSK, hem Göztepeli taraftarlar mevcut engellerin kalkmasını ve kısa sürede statlanna kavuşmayı bekliyor
GENEL HABER Haberi


Hem KSK, hem Göztepeli taraftarlar mevcut engellerin kalkmasını ve kısa sürede statlanna kavuşmayı bekliyor

Futbolun ilk oynandığı kent olan ve bir zamanlar Avrupa kupalarında rakiplerim dize getiren, destanlar yazan, bünyesinden çıkardığı birçok efsane futbolcusuyla Türkiye'nin lokomotifi olan İzmir, tesis yönünden tarihinin en kötü günlerini yaşıyor.

İzmir Alsancak Stadı'na deprem riski nedeniyle kilit vurulup, Atatürk Stadı'mn da bakıma alınmasıyla kentteki takımlar adeta göçebeye döndü. Kent merkezine en yakın stat olan (o da kaçak) Yeni Buca Stadı'nın ise Bucaspor ve Karşıyaka ortaklaşa kullanıyor. Diğer takımlar ise maçlarım kent çevresinde veya yüzlerce kilometre uzaklıktaki ülerde oynamak zorunda kalıp evindeki maçlarda deplasman çilesi yaşıyor.

Bu duruma isyan eden Karşıyaka ve Göztepeli taraftarlar da ihaleleri biten ve yapım aşamasına gelen statlarla ilgili açılan davalara ve özellikle belediyelerin sorun çıkarmasına tepki gösteriyor. Kulüp yönetimleri ise gelişmelere seyirci kalırken, "duymadım, görmedim, bilmiyorum" taktiği uyguluyor. (YENİ ASIR)

STAT KRİZİ BAŞKENTE ULAŞTI

İzmir'de stat tartışmalarına nokta koyabilecek en üst düzey buluşma Ankara'da gerçekleşti. Spor Bakanı Çağatay Kılıç'ın izmir Büyiıkşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na ilk talepten 7 ay sonra verdiği randevuda görüşmenin olumlu geçtiği belirtildi.

Açıklama yapmadılar iki taraf da açıklama yapmadı. Kocaoğlu'nun sık sık "Bakan randevu vermiyor" serzenişlerinin ardından Bakan Kılıç'ın randevu vermesi Çizerine Başkan Kocaoğlu, önceki gün Ankara'ya gitti. Bakanlık'ta saat 18.30'da bir araya gelen Bakan Kılıç ve Başkan Kocaoğlu, başta statlar konusunu görüştü. Özellikle Karşıyaka stadıyla ilgili Yalı'nın dışında Örııekköy ve Çiğli'deki arazi alte.rnat.ifleriyle ilgili olumlu ve olumsuz yanların görüşüldü. Gençlik ve Spor Bakanlığı'ııın sitesinde konuyla ilgili "Son dönemlerde kamuoyunda tartışılan İzmir'de yapılması planlanan stadyumlar ve İzmir'in genelinde devam eden spor yatırımlarına ilişkin konular gündeme geldi" açıklaması yapıldı. Kocaoğlu, görüşmeyle ilgili açıklama yapmadı (MİLLİYET)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı