301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Aralık 2014 - Cumartesi 10:10 Bu haber 1168 kez okundu
 
YALI STADI İÇİN YILDIRIM HAREKATI
Karşıyakalıların geçen hafta ziyaret edip, 15 bin imzalı "Stadımızı istiyoruz" dilekçesini sunduğu Yıldırım'ın, bugün Kaf-Kaf'a müjdeli haber vermesi bekleniyor
GENEL HABER Haberi


Stat sancısı yüzünden büyük sıkıntı yaşayan ve ihalesi gerçekleştirilen Karşıyaka ve Göztepe statlarının önünden engellerin kaldırılarak inşaatların bir an önce başlamasını isteyen futbolseverler, bugün İzmir'e gelecek, Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı Binali Yıldırım'dan müjde bekliyor. Geçen hafta Yıldırım'ı Ankara'da ziyaret ederek, kendisine ve Gençlik Spor Bakan Yardımcısı Metin Yılmaz'a 15 bin imzalı "Karşıyaka stadını yalıya istiyor" dilekçesini sunan Karşıyakalılar, bugün Yıldırım'la birlikte projenin uygulanacağı Yalı tesislerinde bir araya gelecek. Yıldırım, burada incelemelerde bulunacak.

Yalı'da büyük buluşma 
Geçen haftaki ziyarette Yıldırım, "2011 yılında İzmir'den aday gösterildiğimizde 35 proje içerisinde İzmir'e 2 stat sözü verdik, bu noktada çalışmalara başlandı ve ihale aşaması tamamlandı. Ancak bir takım yerel engellerden dolayı süreç uzadı. İzmirlilerin ve Karşıyakalıların iradesi bu stadın mevcut yerine yapılması noktasında, bizde bu noktada üzerimize düşen her türlü görevi yerine getirdik ve getirmeye de devam edeceğiz, sürecin sonuna kadar takipçisi olacağız" demişti. 

Müjde mi verecek?
Karşıyaka'nın Yalı'daki tesislerinin yerinde yapılması planlanan ve ihalesi yapılan 15 bin kişilik stat için İzmir Büyükşehir Belediyesi ve bazı gruplar tarafından açılan davaları mahkeme, yetkisizlik kararı vererek, yürütmeyi durdurma kararı almaksızın Danıştay'a göndermişti. Bu gelişme, stat inşaatının başlamasının önündeki engeli kaldırmıştı. Bugünkü ziyarette Yıldırım'ın, stat inşaatlarının başlaması konusunda bir takvim verebileceği öğrenildi. 

Köstek değil destek olun

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkan Vekili Doğan, stat için çağrı yaptı


İzmir Büyükşehir Belediyesi Ak Parti Grup Başkanvekili Bilal Doğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun Karşıyaka'da yapılması planlanan stadı engelleyerek kent gündemini haksız yere meşgul ettiğini söyledi. "İzmirliler artık stadını istiyor" diyen Doğan, Karşıyaka Stadı'nı engellemek için açılan davalara mahkemelerin yetkisizlik kararı verdiğini ve yürütmeyi durdurma gereği duymadan dosyaları Danıştay'a gönderdiğini hatırlatan Doğan, "Ankara'ya 15 bin imzalı dilekçe götüren Karşıyakalılar sürecin takipçisi olacaklarını açıkça vurguladılar. Yalı Stadı KSK'ye yılda 8-10 milyon gibi önemli bir gelir sağlayacak. Ancak Kocaoğlu, açtığı davalarla süreci uzatıyor. En son Çiğli'de 5 dönümü İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne, kalan 65 dönümlük bölümü hazineye ait kısmın ESHOT Garajı'na stat yapılmasını önerdi. Kocaoğlu, topu bürokrasiye atarak plan, projeler ve imarla ilgili düzenlemeleri de zaman yayarak stad işini savsaklamaktadır. Buradan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Aziz Kocaoğlu'na sesleniyoruz. Gelin statların önündeki engelleri kaldırın. Bu statlar çevreye ekonomik ve sosyal anlamda çok ciddi katkılar koymaktadır. Zaten Karşıyaka taraftarı da kendi stadının burada yapılmasını istemektedir. İzmir artık hak ettiği hizmete kavuşmak istemektedir" dedi. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı