301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Temmuz 2014 - Cuma 11:54 Bu haber 1366 kez okundu
 
YALI İDİ, ÖRNEKKÖY İDİ !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "YALI İDİ, ÖRNEKKÖY İDİ!" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Bizim şu stat işi keyifli ve komik hale gelmeye başladı.  Artık statla ilgili haberleri okuduğumda gülmeye başlıyorum ve aklıma rahmetli Kemal Sunal ve Halit Akçatepe’nin başrolünü oynadığı Şabanoğlu Şaban filmi geliyor.  Gemide Laz Kaptan’ı oynayan Şevket Altuğ bizimkileri esir alıyor ya önce “kız mı olsun erkek mi olsun” diye cinsiyetini anlatmaya başlıyor. Cinsiyet belli olduktan  sonrada isim koyma aşamasına geliyor da “Hızır idi, Yunus idi” diye devam ediyor.  Şaban’da dayanamayıp “Ramazan bu herif ne zaman doğacak” diye isyan ediyor.

Biz Karşıyakalılar da Yıllarca stat “Yapılacak idi, yapılmayacak idi” tartışmalarını dinledik durduk. Daha sonra  “Yalı idi, Örnekköy idi, Yalı idi, Örnekköy idi”  derken bizim iş Şaban filmlerine döndü.  Taraftarlar da “Stat ne zaman yapılacak” diye isyan etmeye başladı.  

Belediye başkanlarım Aziz Kocaoğlu ve Hüseyin Mutlu Akpınar gelin kabul edin artık stat ile ilgili komik duruma düştünüz. Hangi Karşıyakalı ile stat konusunu konuşsam “komedi filmi” tadında işin dalgasını geçiyor. Bundan sonra konuyla ilgili ciddiyeti nasıl sağlarsınız, taraftarları nasıl yeniden inandırırsınız onu bilmiyorum.  Mutlu Başkan önceki gün ikna turlarına başlamış ve Başkan Fatih Diniz’i bir gece ansızın Örnekköy’de ki stat yerine götürüp ikna etmiş.  Bakalım Karşıyakalı taraftarlar ikna olacak mı bekleyip göreceğiz.

Efsane kaleci Juriçeviç geliyor mu ?

Metin Yıldırım’ın Karşıyaka Futbol Altyapısı’nın başına geçmesinin ardından  Altyapı Koordinatörlüğüne efsane futbolcularımızdan Rıza Tuyuran (Altobelli)  yardımcılığına ise  altyapımızdan yetişip yeşil kırmızı forma altında şampiyonluklar yaşayan Murat Sır getirildi. Futbol Altyapı Yönetimi, gençlerimizi KSK kültürü ile harmanlamaya kararlı olacak ki Karşıyaka’nın efsane kalecisi Juriçeviç’e kaleci antrenörlüğü için  teklif götürdü.  Juriçeviç Hırvatistan’da  zor şartlar altında yaşıyor. Kararını önümüzdeki günlerde verecekmiş. Umuyorum ki çocukluğumuzun efsanesi gelir ve Karşıyaka’ya nice Juriçeviç’ler kazandırır.

Karşıyaka’da kaleci deyince akla ilk gelen isimdir Juriçeviç. Ondan sonra Valovlar, Staucheler de gelmiştir ama hiç biri Juri kadar  sevilmemiştir. Çocukluğumun kahramanlarından biri olan Juriçeviç top rakip sahadayken kalesinden açılırdı. Ceza sahası ön çizgisinin oraya kadar gelir maçı birebir yaşardı. Yaptığı enfes kurtarışları, efendi  tavırları ile  KSK’nin unutulmazlarından biriydi.

Karşıyaka’nın ilk taraftar sitesi kafsinkaf.org  2008 senesinde “efsaneler buluşması”  adı altında düzenlediği gecede Juriçeviç’i Türkiye’ye getirmiş ve Karşıyakalılara inanılmaz bir gece yaşatmışlardı.  O gün yapılan röportajda Juri şunları anlatmıştı; “1994 yılında savaş başladığında bir Türk askeri telefon etti. Mektubun var diye gittim aldım. Bizim Recep ; “Juri ağabey, bir şey ihtiyacın var mı? Varsa bildir” yazmış. Çok ağladım. Recep beni unutmamış. Ne güzel bir şey bu. Karşıyakalı olarak beni unutmamışlar. Şimdi siz unutmadınız. Bu bizim Karşıyakalıların özelliği demek ki. Çok ama çok mutluyum.”

Biz Karşıyakalılar seni hiç unutmadık Juriçeviç, hiç te unutmayacağız.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci 
 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı