301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Ekim 2014 - Cumartesi 09:15 Bu haber 1298 kez okundu
 
STAT İÇİN KONGRE YAPILSIN
Karşıyaka sivil toplum kuruluşları, Yalı Stadı için yönetimin biran önce tek maddeli genel kurul kararı alması çağrısında bulundu
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka Yalı Stadı'nın yapımına karşı çıkıp engellemeye çalışanlara karşı bir araya gelen Karşıyaka sivil toplum kuruluşları, KSK yönetimine tek maddeli genel kurul yapılması konusunda çağrıda bulundu. Önceki akşam ihalesi gerçekleştirilen 15 bin kişilik stadın biran önce yapımına başlanması için bir araya gelen Karşıyaka sivil toplum kuruluşları üyeleri, 'Stat çalışmaları hakkında bilgi edinme, bilgi verme ve karar alma' başlığı altında tek maddeli kongre kararı alınması yönünde yönetiminden istekte bulundu. Yönetimin bu konuda karar almaması halinde ise tek gündem maddeli olağanüstü kongre için tüzük doğrultusunda yeterli imzanın toplanması yönünde girişimlerin yapılacağı belirtildi. Karşıyaka sivil toplum kuruluşları ayrıca stadın yapılması amaçlı olarak, destek veren diğer sivil toplum örgütlerinin de içinde olacağı bir dernek kurulması ve mücadelenin bu dernek çatısı altında daha örgütlü olarak yapılması yönünde karar aldı.

YA STAT OLACAK YA MEZAR (25.10.2014)

Karşıyaka Stadı'nın bulunduğu yerde yapılması planlanan ve ihalesi gerçekleştirilen 15 bin kişilik stadı, ruhsat vermeyerek ve dava açarak engellemeye çalışanlara, Karşıyaka Sivil Toplum kuruluşlarından sert tepki geldi. "Karşıyaka Stadı'nı istiyor" sloganıyla dün bir araya gelen 100'e yakın avukat, bürokrat ve taraftarlardan oluşan grup, Yalı'da yapılacak stadı engelleyenlere şu soruları yöneltti: "15 günde bir yarım gün oynanacak maçlar için trafiği, güvenliği ve halk yoğunluğunu bahane edenler dünyada ve ülkemizde böylesi butik statların nasıl başarılı olduğunu görmüyorlar mı? Onbeş günün geride kalan 14 gününde, buranın Karşıyaka'nın kalbi olacağını, orada sosyal faaliyetlerin yapılacağını ön göremiyorlar mı? Yalı stat yeri devletin elindeyken 'buraya stat olmaz' diyenler gelecekte buraya ne yapmayı planlıyor? Gençlerimizi stadımız olmadan renklerimize nasıl bağlayacağız..."

Örnekköy'e yapılması imkansız
Karşıyaka'ya yapılacak stadın kulübe günde 25 bin lira gibi önemli bir gelir sağlayacağının da vurgulandığı toplantıda, Örnekköy'e stat yapılamayacağı gerçeği de su yüzüne çıktı. Örnekköy'deki arazinin mera alanı olduğunu ve imara kapalı olduğunu vurgulayan Karşıyakalılar, "Örnekköy'ün imara açılması uzun uğraşlar gerektirir. Ayrıca içinde yer alan tahsisli özel kişilerin çıkarılması gerekmektedir. Üstelik dere yatağı olan yerin zemin islahı için 100 milyon liraya ihtiyaç duyulmaktadır" ifadesini kullandı. Karşıyakalılar son söz olarak, "Biz Karşıyakalılar olarak diyoruz ki, Yalı tesislerimizin olduğu yerde ya stat olacak, ya da bizere mezar olacak. Başka türlüsü bizim için asla kabul edilmez" dedi. GÖKHAN ÖZYURTLU

Kocaoğlu nerede
Karşıyakalılar toplantıda İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun, Örnekköy stadı projesinin hazır olduğunu ve kendisine yetki verilse hemen yapacağını defalarca söylediğini, ancak bunun hep vaatte kaldığını vurgulayarak, Kocaoğlu'na tepki gösterdi. Karşıyakalılar KSK yönetimi tarafından şimdi ortaya atılan Çiğli alternatifini de, "Oradaki arazi yeşil alan imarlı ve milli emlaka ait. Bunun plan tadilatı çok uzun sürer" diye çürüttü. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı