301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
07 Temmuz 2018 - Cumartesi 15:28 Bu haber 1530 kez okundu
 
VOLEYBOL ŞUBEDEN YASEMİN AÇIKLAMASI
Voleybol Şube Yönetimi TVF'nin Yasemin Özel'i serbest bırakması ile ilgili resmi siteden bir açıklama yayınlayarak konunun takipçisi olunacağını belirtti.
VOLEYBOL Haberi


Türkiye Voleybol Federasyonu, TVF Tescil ve Transfer Talimatnamesi’ne dayanarak; 08.06.2018 tarihinde başvuruda bulunarak serbest kalmasını talep eden sporcumuz Yasemin ÖZEL’i serbest bırakmıştır.

Öncelikle sporcumuz Yasemin ÖZEL’e 2017-2018 sezonundaki tüm alacakları 19 Haziran 2018 tarihinde ödenmiştir.

Talimatın ilgili maddesinde SÖZLEŞME SONUNA KADAR alacaklarının tümü 30 gün içinde ödenmezse serbest kalır denmemiş; SEZON SONUNA KADAR 30 gün içinde ödenmezse denmiştir.

VE KULÜBÜMÜZ TALİMATTA YAZAN 30 GÜNLÜK SÜRE DOLMADAN SPORCUMUZA TÜM ÖDEMELERİ GERÇEKLEŞTİRMİŞTİR!

TVF Sporcu Tescil, Lisans ve Transfer talimatının HİÇBİR YERİNDE SEZONUN NE ZAMAN BAŞLAYIP BİTTİĞİ BELİRTİLMEMİŞTİR.

Oyuncumuzun lisansının üzerinde de ‘’Lisans Geçerlilik Süresi 30 Haziran 2018’’ yazmaktadır. Bu da SEZON kavramının ancak Haziran 2018 sonunda biteceğinin göstergesidir.

Yine bir başka talimatın 11.maddesinde ‘’Türkiye 1.Ligi vize işlemleri 1 Temmuz-15 Eylül arasında TVF tarafından yapılır’’ denmiştir. Bu da SEZON kavramının 30 Haziran’da bittiğini ve yeni sezonun 1 Temmuz’da başladığının göstergesidir.

Ayrıca yine herkesin malumudur ki TVF Altyapı Finalleri Haziran ayı içerisinde yapılmaktadır ve birçok A Takım oyuncusu altyapı takımlarında da forma giymektedir. Bu durumda SEZONUN 31 Mayıs’ta bittiğinin söylenmesi imkansızdır.

Türkiye Voleybol Federasyonu, Türk voleybol tarihinde böyle bir kararı İLK KEZ vermiştir.

Bu nedenledir ki kulüp avukatlarımız konuyu tahkim’e taşımışlar ve savunmamızı yapmışlardır. Konu şu anda Tahkim’de ve değerlendirme aşamasındadır.

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun yasaya, talimata ve uygulamalara aykırı olan kararının Tahkim’den döneceğine şüphemiz yoktur.

Değerli Camiamızın ve kamuoyunun bilgisine sunarız.

 

Karşıyaka Spor Kulübü Voleybol Şube Yönetimi

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: VOLEYBOL, ŞUBEDEN, YASEMİN, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı