301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ekim 2014 - Perşembe 09:00 Bu haber 3280 kez okundu
 
BOYKOT DEĞİL MORAL SIKIŞMASI !
Karşıyaka U21 takımında ki profesyonel oyuncuların alacaklarını alamadıkları nedeni ile antrenmanları boykot ettikleri haberleri üzerine Teknik Direktör Osman Demir ve Yardımcı Antrenör Erol Özgür’den Kalbi Yeşil Kırmızı Atanların Sitesi yesilkirmizi.net’e açıklama geldi.
ALTYAPI Haberi


Karşıyaka U21 takımında ki profesyonel oyuncuların alacaklarını alamadıkları nedeni ile antrenmanları boykot ettikleri haberleri üzerine Teknik Direktör Osman Demir ve Yardımcı Antrenör Erol Özgür’den Kalbi Yeşil Kırmızı Atanların Sitesi yesilkirmizi.net’e açıklama geldi.

U21 takımının uyması gereken prosedürler olduğunu ve bu prosedürleri yerine getirmeye çalıştıklarını belirten U21 Takımı Yardımcı Antrenörlerinden Erol Özgür “U21 takımının uyması gereken kurallar var. Biz bu programa aksatmadan uymaya çalışıyoruz. Yeni bir jenarasyon oluşturmaya çalışıyoruz.  O nedenle maddi anlamda sıkıntı çektiğimiz doğru. Profesyonel olup da maddi olarak birikmiş sıkıntıları olan oyuncularımız var. Maalesef cebinde yol parası olmayan oyuncular var. Biz bunları tolere etmeye çalışıyoruz, oyuncularımızla  konuşuyoruz,  yeri geliyor bu sıkıntıları kendi cebimizden çözmeye çalışıyoruz” dedi.

Oyuncuların antrenmana “boykot” nedeni ile çıkmadığının doğru olmadığını belirten Erol Özgür; “ Haftanın yedi günü antrenman yapıyoruz. Oyuncularımızda moral sıkışması ve yorgunluk vardı. Moral olsun diye Teknik Sorumlular olarak oyunculara 2-3 gün istirahat verdik.  Maddi sorunu olan oyuncuları da topladık gidin profesyonel şubeyle görüşün” dedik.  Onlar da gidip görüşmüşler daha sonra gelip “biz çalışmak istiyoruz” diyerek antrenmana çıktılar. Dün güzel de bir antrenman yaptık.” dedi.

Teknik Direktör Osman Demir; “Boykot olayının aslı yok”

Boykot olayı ile ilgili görüştüğümüz U21 takımı Teknik Direktörü Osman Demir ise; “Maddi sıkıntı çeken oyuncularımızın olduğu doğru. Yönetime en azından yol paralarını ödeyelim dedik onlar da sağ olsunlar kabul ettiler.  Ancak boykot olayının aslı yok. Yoğun bir kamp dönemi geçirdik ve oyuncularımıza kafalarını dinlesinler diye iki gün izin verdik. Profesyonel olan bazı oyuncular maddi sıkıntı çektikleri şikayetiyle bize geldiler. Kendileriyle fikir alışverişinde bulunduk.  İki gün kafanızı toparlayın yönetime konuyu ilettik gerekli ödemeyi yapacaklar dedik ve oyuncularım dün antrenmana tepki göstermeden çıktılar” dedi.

Milli takımlarda yaklaşık 10 sene görev yaptığını,  KSK’de yıllardır yanlış yapılan transferleri yoluna koymak ve  A takıma oyuncu kazandırmak için göreve geldiğini belirten Osman Demir; “Bizim büyük bir tesis problemimiz var. Bucaspor, Altınorduspor gibi kulüplerde ki tesisler maalesef biz de yok. O nedenle bu işin çatısından girelim dedik ve lisanslı oyuncularımız topladık, aralarından seçme yaptık. Yurt dışından oyuncu getirerek elit bir takım kurduk. Huzurlu bir ortam yaratmaya çalıştık. Bu projede tek amacımız mevcut bütçeden para harcamadan yukarıya oyuncu çıkarmak. Aynı zamanda A takımda maç eksiği olan oyuncularımızın bu eksiklerini tamamlamak. Örneğin şuan  9 aydır sakat olan Erdi Kasapoğlu, Ali Say, Bartu gibi oyuncularımızın maç eksikliğini gideriyoruz. Onlar da takıma ağabeylik  yaparak güzel bir manzara oluşturuyorlar” dedi.

Uzun yıllar yurt dışında kalmasına rağmen KSK ile bağını hiç koparmadığını ve 30 sene Karşıyaka’da oturduğu için kulübün içini ve dışını çok iyi bildiğini belirten Osman Demir; “Ben de bir Karşıyakalıyım. Buraya kimseyle kötü olmak için, boykot yapmak için, sadece gelmiş olmak egosuyla gelmedim. Karşıyaka’da yeni futbolcu stilleri oluşturmaya çalışıyoruz.  Örneğin devre arasında altyapı takımlarımızı yurtdışına 10 günlük kampa gönderme projemiz var. Yurtdışından da bazı takımları İzmir’e davet edip onlarla hazırlık maçı oynayabiliriz. Bu altyapımızdaki oyuncuların ufkunu genişletir. Ekibe ayrı bir hava gelir. Karşıyakalıların “neden her sene bu kadar fazla transfer yapılıyor” sorusunu sorması gerekiyor.  A takıma iki futbolcu verirsem şampiyon olmaktan daha iyi.” dedi. (yesilkirmizi.net/özel)

U21 TAKIMI KAZAN KALDIRDI (28.10.2014)

Karşıyaka U21 takımı kazan kaldırdı. Futbolcular ve Teknik Ekip alacaklarını alamadıkları gerekçesi ile dün ve bugün antrenmanlara çıkmadı. Yaklaşık üç aydan beri alacaklarını alamayan U21 takımının maaşlarını ödenene kadar antrenmanlara çıkmayacağı öğrenildi.  

yesilkirmizi.net / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı