301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
14 Kasım 2014 - Cuma 09:03 Bu haber 1527 kez okundu
 
U-21 İLE ALTYAPI ARASINDA NELER YAŞANIYOR ?
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin U-21 İLE ALTYAPI ARASINDA NELER YAŞANIYOR ? başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz haftalarda U21 takımında ortaya atılan “boykot”  iddiaları ile ilgili araştırma yaparken çok daha vahim bir durumla karşılaştım. Futbol altyapı yönetimi ile U-21 yönetimi arasında bir çekişmenin yaşandığına şahit oldum.

Teknik Direktör Osman Demir,  U-21 projesini hayata geçirmek için gece gündüz uğraşmalarına rağmen bazı zorlularla karşılaştıklarını belirtiyor ve U-21 ekibinin doğum yerlerine göre değerlendirilip fişlendiğini, KSK futbol alt yaş müsabaka takımlarına yaşı düşük oyuncu kazandırmaya çalıştıklarında teknik anlamda karşı koymalarla karşılaştıklarını söylüyordu.

Duyduklarıma inanamamıştım. Hemen telefona yapıştım ve KSK Futbol Altyapı Başkanı Metin Yıldırım’ı arayıp böyle bir olayın doğru olup olmadığını sordum. Metin Yıldırım, kulübün menfaatleri gereği böyle bir haberi o an için yapmamamı benden rica etmiş, Osman Demir ile konuyu görüşeceğini belirtmişti.

Her zaman söylüyorum benim için öncelikle kulübün menfaatleri gelir. Bugüne kadar kulübe zarar getireceğini düşündüğüm ve benden “yazma” diye rica edilen hiçbir haberi de yazmadım. Metin Yıldırım’ın isteği üzerine bu haberi de yazmamıştım. Ama ben kulüp zarar görmesin diye yazmadığım haberleri ertesi gün başka  gazetelerde çarşaf çarşaf okumaya alışık olduğum için bu haberin de benden birkaç gün sonra başka bir muhabir arkadaş tarafından yazılmış olmasına hiç şaşırmadım. Ne yazık ki bu durum başıma çok gelmişti ve alışıktım. 

Yenigün gazetesinden Yılmaz Özlahlan’ın hazırladığı özel röportajı gazetede okudum. Osman Hoca’nın bana söylediği, benim notlarımda bulunan aynı şeylerdi. Hemen telefona sarıldım ve konuyla ilgili düşüncelerini almak istediğim Metin Yıldırım’ı tekrar aradım. “Boykot” iddialarında “Denizcim böyle bir şey olduğunda lütfen bizleri ara, olayın aslını bizden öğren” diyen Metin Yıldırım her nedense telefonlarıma çıkmadı. Mesajlarıma geri dönüş yapmadı. Canı sağ olsun…

Konuyu Altyapı Teknik Sorumlusu Rıza Tuyuran ile görüştüğümde bu tür iddiaların kulübümüzün ilkeleri açısından çok tehlikeli olduğunu, Osman Demir’in haberde çıkan açıklamalarından son derece rahatsız olduklarını ve Başkan Fatih Diniz ile konuyu görüşeceklerini söyledi.

Şimdi top ana yönetimde. Teknik Direktör Osman Demir’in yaptığı açılamalarda ki iddialar öyle örtbas edilecek, geçiştirilecek iddialar değil. Eğer Osman Demir’in iddiaları doğruysa kim kimi fişlemiştir, neden fişlemiştir. U-21 takımına altyapı yönetimi tarafından ne gibi zorluklar çıkartılıyor, neden çıkartılıyor bunların irdelenmesi gerekir.

Merakla ana yönetimin konuyla ilgili vereceği kararı ve yapacağı açıklamayı bekliyorum.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı