Haber Detayı
31 Mayıs 2018 - Perşembe 17:47 Bu haber 1786 kez okundu
 
TÜNELİN UCUNDAKİ IŞIK GÖRÜNÜYOR
Başkan Turgay Büyükkarcı, şirketleşme görüşmeleri, takımların durumları, yeni stat ve salonla ilgili samimi açıklamalar yapıp, futbolda transfer yasağını kaldırma ve şampiyonluk sözü vermediklerini, önlerine 5 ana hedef koyduklarını söyledi.
GENEL HABER Haberi


Zübeyde Hanım Nikah Evi'ndeki kongrede önlerinde şirketleşmeyle ilgili iki seçenek olduğunu belirten Turgay Büyükkarcı, "Bir şubeyi devretmek veya sağlam bir sponsorluk anlaşmasıyla bu dönemi geçmek seçeneklerimiz var. Tünelin ucundaki ışık görünüyor" ifadelerini kullandı.
"Hem görev süremizde kulübümüze 2 milyon 325 bin TL mali katkı sağlayan Folkart Yapı'ya hem basketbola 3 milyon 766 bin TL tutan 6 maaş ekstra ödeme yapan Yaşar Holding'e teşekkür ediyoruz" diyerek iki firmayı alkışlatan Büyükkarcı, "Yaşar Holding, maaşları ödemese, sondan ikinci devraldığımız basket takımı küme düşerdi. Folkart Yapı, futbola ödeme yapmasa puan silmeleri amatöre düşürme takip ederdi" diye konuştu. 
Takımların yeni sezondaki bütçelerini yapıp kaynaklarını ayırdıklarını dile getiren Büyükkarcı, "Sporcu, SGK ve vergi ödemelerini yapacağız. Futbolda 18 milyon TL transfer yasağı var. Bu yasağı hemen açmamız mümkün değil. Yasağı kaldırabileceğimiz gün söyleyeceğiz ama 2 yıl içinde mümkün değil. Altyapımızı büyütüp tesisleşmeye gidiyoruz. Yoksa 2 yılda aynı çıkmaza gireriz" dedi.
TFF 3'üncü Lig'e düşen mevcut futbol takımının tamamıyla anlaşmak üzere olduklarını belirten Büyükkarcı, "3 milyon TL tutan eski borç ve peşinat ödemesinin 2 milyon TL'sini ben ve yönetimim hazır ettik. Parayı bu hafta ödeyeceğiz. Alacaklarının 3'te 2'sini verip yeni alacakları maaşa bağlama konusunda anlaştık. Geri kalan alacaklarından feragat ettiler. 4 ayda altyapı ve spor okulu 2 katına çıktı. Futbolda şu an asla şampiyonluk sözü veremeyiz. Kimseyi kandırmak istemiyoruz. Basketbolda oyuncu ve yeni hoca konusu son aşamada. Bütçe dışına çıkmadan 20 güne şekillenecek. Çok farklı takım olacağız. Voleybolda sistem devam edecek. Voleybol altyapı salonu yüzde 99 bitti" diye konuştu.
 

Karşıyaka Stadı'nın durumunun İzmir'de yapılan diğer statlardan farklı olduğunu belirten başkan Turgay Büyükkarcı, stadı başa alarak kendilerine 5 hedef belirlediklerini söyledi. Büyükkarcı, "Stat için Ankara'da toplantılar, Spor Toto, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'yle görüşmeler yaptık. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na ruhsat için başvuralı 1 ay oldu. Alsancak ve Göztepe statları önlerinde engel kalmamasına rağmen 5 ayda ruhsat aldı. Kaybedilmiş süremiz var. Stadımıza itiraz eden, dava açanlarla görüştük. Mahkemede müdahil olacağız. Üzerine sonuna kadar gideceğiz. Neye başvurduklarını bilmiyorlar. Davet edip projeyi anlatacağız. Kavga etmek yerine davaları çektirmeye çalışacağız. Projeyi çizdirdiğimiz yeni salon için de onayımızı aldık. 5 konu üzerinde çalışıyoruz; stat, salon, altyapı, kendi kaynaklarıyla çıkacak futbol takımı ve Avrupa şampiyonu basket takımı" dedi.

Fotoğraf:Vehbi Moğol

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: TÜNELİN, UCUNDAKİ, IŞIK, GÖRÜNÜYOR,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı