301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Eylül 2014 - Perşembe 02:06 Bu haber 2738 kez okundu
 
TORBA YASA KAF-KAF'A YARADI
Kulüpleri rahatlatan Torba Yasası'ndan en fazla yararlanacak kulüplerden biri de Karşıyaka olacak.
GENEL HABER Haberi


İlk etapta SGK'nın koyduğu haciz kaldırılacak, eski futbolculara ve piyasaya olan borç ödenecek TBMM'de onaylanan Torba Yasası, spor kulüplerini rahatlattı.

Borç batağındaki pek çok kulüp, yasayla kangren haline gelen vergi ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) borçlarını 84 ayda 42 eşit taksitle ödeme, borç faizlerini de yeniden yapılandırma fırsatı elde etti, Geçen yılki listeye göre Maliye ve SGK'ya en fazla borcu bulunan kulüp olan ve mali kriterleri yerine getirip Ulusal Kulüp Lisansı alamadığı için daha sonra ertelenen p 9 1 puan silme cezası bile alan Karşıyaka, yasadan en fazla yararlanacak kulüplerden biri olacak.

İlk etapta SGK'nın Futbol Federasyonu (TFF) gelirleri üzerine koyduğu haczi kaldıracak Yeşil-Kırmızılı yönetim, yılda yaklaşık altı milyon lirayı bulan TFF ve Spor Toto gelirleriyle eski futbolcularına ve piyasaya olan borçlarını ödeyecek. Taksitlendirme sayesinde borçlar yüzünden Ulusal Kulüp Lisansı almaya engel de kalmayacak, gelecek sezonlarda eksi 8'e varacak puan silme cezaları da böylece ortadan kalkacak, Yasa, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanarak Resmi Gazete'de yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek. (POSTA)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı