301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
23 Ekim 2014 - Perşembe 10:10 Bu haber 1536 kez okundu
 
TARAFTARIN STAT İSYANI
Karşıyaka ve Göztepe'ye yapılacak iki stat için ayrılan 120 milyonluk ödeneğin, engellemeler yüzünden bütçeden çıkarılma tehlikesi futbolseverleri isyan ettirdi
GENEL HABER Haberi


Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın Yeni Asır'ın 120 kuruluş yıldönümünü balosunda, Karşıyaka ve Göztepe statları ile yaptığı açıklamalar bomba etkisi yarattı. Yıldırım'ın, ihalesi yapılan statlar için önce ruhsat engellemesi, ardından dava açılması nedeniyle, bu yatırımlar için ayrılan 120 milyon liralık ödeneğin, 2015 bütçesine konmayabileceğini bildirmesi taraftarları isyan ettirdi.
Konu ile ilgili görüşlerini sanal alemde bildirirken, statların yapımına karşı çıkan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Karşıyaka Belediyesi ve şahsi dava açan bazı çevrelere tepki gösteren taraftarlar, İzmir'in bu çekişmeler yüzünden yıllardır yatırım alamadığını da vurguladı. Statların kulüpler için kurtuluş olduğunu vurgulayan taraftarlar, siyasi çekişmelerin kulüplerin kaderlerini çizmesine de tepki gösterdi.
Bazı taraftarlar, İzmir'in stat konusunda yaşadığı ayıbı vurgulayarak, Altınordu'nun Manisa'da, Karşıyaka'nın ise Buca'da maç oynamak zorunda kalışına isyan etti. Taraftarlar, yapılacak statların hem İzmir'i bu ayıptan kurtaracağını, hem de kulüplerin önemli bir gelir kaynağı olacağını vurgulayarak, engellemelerin bir an önce kaldırılmasını istedi. Bazı taraftarlar "Artık salondan çıkıp, sokak toplantıları yapmalıyız" dedi. GÖRKEM TÜRKYILMAZ 

Binali Yıldırım ne demişti?
Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, İzmir'de yapılması planlanan statlar için ayrılan ödeneğin, yeni bütçeye girmeme tehlikesini şu sözlerle ifade etmişti: "İzmir'de iç çekişmeler var. Bir yandan KSK Stadı'nın etrafındaki halk, diğer yandan Karşıyaka ve Büyükşehir belediyeleri mahkemeye gitti. Belimizi büken bu. Mahkemeleri geri çeksinler, statları en kısa sürede teslim edelim. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 120 milyonluk tahsisi geri çekmemesi için büyük çaba sarfediyorum." 

KSKliler toplanıyor
'Karşıyaka Stadı'nı Yalı İstiyor' kampanyasına destek veren Gönüllü Avukatlar Birliği, bugün saat 18.00'de Karşıyaka Tiyatro Sokağı Kültür ve Sanat Merkezi'nde buluşuyor. Toplantıda 40'a yakın sivil toplum kuruluşu başkanı ve eski yönetici Ali Erten'in de katılacağı bildirildi. Gönüllü Avukatlar Birliği, "Değerli Karşıyakalılar büyük küçük herkes ordayız. İhale iptal olma aşamasında. Başka Karşıyaka yok, demokratik ortamda fikrini Bbyan etmen için, stadına sahip çıkman için. Çocuklarına Kaf Sin Kaf dolu bir gelecek bırakmak için sen de yanımızda ol. Tarihine sahip çık" ifadelerine yer verdi.

Sanal alemde isyan
Dilek Loker: Statlar için artık salon değil, sokak toplantıları yapmamız gerekiyor herhalde...
misafir: İzmir'de böyle başkanlar olduğu müddetçe ne yaparlar. Ne de yaptırırlar. Bu zihniyet yüzünden İzmir futbolda maalesef dibe vurdu. Mutlumusunuz sayın başkanlar ve izmirliler.. 
ERKAN: siz statları yapılcak mı sanmıştınız .
rejooo: Belediye başkanımıza Tokat'a stat yapılacak deseydiniz, hemen bizde destek olalım derdi. KSK'li Göztepeli taraftarlar kendileri seçti başkanını her zamanki gibi cefasını çekmeye devam edecekler. Üzülerek yazıyorum ama İzmir'e yazık oluyor. 
ksk ümit: İzmir'den takım çıkmıyor derler ne destek var ne de yardım... Ama köstek hemen olurlar. atalarımız nedemiş taş uzaktan gelmez..
TC Ali Öztekin: İzmir'e 120 Milyonluk Yatırımı çok gören belediye başkanlarına alkışlar!!! Bu adamları seçen bizlere de YUH Olsun... (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı