301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
22 Ekim 2014 - Çarşamba 08:22 Bu haber 994 kez okundu
 
STATLAR İÇİN SON UYARI
Ulaştırma eski Bakanı Yıldırım, iki stat projesinin rafa kalkacağı yönündeki endişesini dile getirdi
GENEL HABER Haberi


CHP Milletvekili Susam ise gerekli anlaşmanın sağlanması konusunda girişimde bulunacağını ifade etti

İzmir'de yapımı planlanan ve ihaleleri gerçekleştirilen Göztepe ve Karşıyaka'ya 15'er bin kişilik stat projelerini engeleme yolunda, başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere, ilçe belediyeleri ve bazı çevrelerden gelen çabalar kente pahalıya patlayacak. Ulaştırma Haberleşme ve Denizcilik eski Bakanı, İzmir Milletvekili Binali Yıldırım, Yeni Asır'ın 120 kuruluş yıldönümünü kutladığı baloda, kulüp yöneticilerine bu konudaki endişelerini dile getirdi. Yıldırım, ruhsat ve yargı sürecinin başlatılması gibi engellemeler nedeniyle, KSK ve Göztepe statları için ayrılan 120 milyon liralık ödeneğin, yeni bütçeye girmeme durumu olduğunu söyledi. 

Engel kalksın hemen yapalım

Yıldırım, "İzmir'de iç çekişmeler var. Bir yandan KSK Stadı'nın etrafındaki halk, diğer yandan Karşıyaka ve Büyükşehir belediyeleri mahkemeye gitti. Belimizi büken bu. Mahkemeleri geri çeksinler, statları en kısa sürede teslim edelim" dedi. Yıldırım, "Statlar yapılırsa KSK ve Göztepe yılda 10'ar milyon lirayı aşkın bir gelir elde edecek" şeklinde konuştu.

Karşıyaka zarara uğrayacak
Yıldırım plan-projesi hazır olan KSK Stadı gerçekleşmez ve başka yerlerde macera aranırsa yeşil-kırmızılı kulübün zarara uğrayacağını belirtti ve "Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın 120 milyonluk tahsisi geri çekmemesi için büyük çaba sarfediyorum. İzmirliler maç oynayacak stat bulamamaktan yakınırken, devletin yapacağı yatırımların engellenmesine anlam veremiyorum" ifadesini kullandı.

Susam devreye girecek

Yeni Asır'ın 120. yıl balosunda, Yıldırım'ın statlar konusunda KSK 2. Başkanı Azat Yeşil ve eski yöneticiler Ali Erten ile Volkan Sintaç ile yaptığı görüşmeye tanık olan CHP İzmir Milletvekili Mehmet Ali Susam da statların yapımı için gerekli anlaşmanın sağlanması konusunda çaba harcayayacağını söyledi. Susam, 29 Ekim törenlerinden sonra Binali Yıldırım'ın, Belediye Başkanları Aziz Kocaoğlu, Hüseyin Mutlu Akpınar ve Karşıyakalı yöneticilerle biraraya gelmesine ve çözüm için bir yol bulunmasına çalışacağını söyledi. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı