301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Kasım 2014 - Perşembe 09:30 Bu haber 1488 kez okundu
 
ONBİNLERİN ÇIĞLIĞI
Cumartesi Cumhuriyet Meydanı'nda yapılacak 'stadımızı istiyoruz' mitingi için Altay, Altınordu, Buca, Göztepe, KSK ve İzmirspor taraftarları tüm kente çağrı yaptı. Mitinge 30 bini aşkın futbolseverin katılması bekleniyor
GENEL HABER Haberi


İzmir takımlarının oynayacağı bir stadın olmamasına ve iç saha maçları için yüzlerce kilometre mesafeler katedip deplasmana gitmesine isyan eden taraftarlar adına dün 5 kulübün taraftar temsilcileri Karşıyaka Bostanlı'da bir araya gelerek ortak açıklama yaptı. 15 Kasım Cumartesi günü saat 15.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda toplanacak onbinlerce Altay, Altınordu, Bucaspor, Göztepe ve Karşıyaka ve İzmirspor taraftarları, siyasetçilere, "Maçlarımızı oynayacak stat istiyoruz" mesajı verecek.

Sizler de kenetlenin
"Armasını seven mitinge gelsin" çağrısıyla tüm İzmirlileri mitinge davet eden taraftarlar amaçlarının futbolseverlerin seslerini duyurmak olduğunu dile getirdiler ve "Bizler 'kanlı bıçaklı' dedikleri taraftarlar el ele, kol kola, omuz omuza verdik. Stadımızı istiyoruz. Bunun için siyasetçilerin de bizler gibi çekişmeleri bir kenara bırakıp stat sorunlarını çözmelerini bekliyoruz" mesajı verdi. Mitinge 30 bini aşkın futbolseverin katılması bekleniyor.
Taraftar temsilcileri, bir kez daha yeri ne olursa olsun iki stadın yapılmasını, Alsancak ve Atatürk statlarının modern hale getirilmesi taleplerini tekrarlarken deplasman yasakları zulmüne de son verilmesi gerektiğini vurguladı. Taraftarlar ayrıca eğer stat konusunda aşamalar kaydedilmezse ikinci bir miting yapılacağını tepkilerini başka eylemlerde de duyurmaya karar verdiklerini söyledi. Taraftarlar eski ve yeni kulüp başkanları dahil bu görüşte olan herkesi yürüyüşe davet ederken açıklamada taraftarlardan İzmir takımları dışında başka takımların formalarının giyilmemesini istediler.

Sesimizi duysunlar
Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleştirilecek protesto mitingi öncesi, taraftar grupları liderleri tüm futbolseverlerin tuttuğu İzmir takımının formasıyla mitinge gelmesini istedi. Basın açıklamasına Karşıyaka adına Okan Kırmacı, Altay 1914 adına Deniz Gökkaya, Altınordu adına Murat Bayar, Göztepe adına Murat Kurtuluş ve İzmirspor adına Özdemir Toprak katıldı. (YENİ ASIR)

STAT PROTESTOSU 15 KASIM CUMARTESİ (11.11.2014)

Altay, Altınordu, Buca, Göztepe, KSK ve İzmirsporlu taraftarlar 15 Kasım protesto yürüyüşü yapacak

İzmir'de, siyasi çekişmelerden kaynaklanan engellemeler yüzünden bir türlü çözülemeyen stat sorunu, altı kulübün taraftarlarından ortak tepki görüyor. İhalesi gerçekleşen Karşıyaka ve Göztepe statlarının inşaatı açılan davalar ve ruhsat engellemeleri yüzünden bir türlü başlatılamazken, İzmir kulüplerinin maçlarını oynayacak stat bulamaması, taraftarları isyan ettirdi. 

Bıçak kemiğe dayandı
İzmir'in 6 takımı Karşıyaka, Göztepe, Altay, Bucaspor, Altınordu ve İzmirspor'un taraftarları, 15 Kasım Cumartesi günü saat 15.00'te Cumhuriyet Meydanı'nda toplanarak protesto yürüyüşü yapacak. Geçen hafta, "İzmir Tribün Emekçileri" imzasıyla ortak bir bildiri yayınlayan taraftarlar, yeri neresi olursa olsun kente acilen iki stat yapılmasını, Alsancak ve Atatürk statlarının da revize edilmesini istedi. Taraftarların stat konusundaki tepkilerini başka eylemlerle de duyuracağı, bu konuda ortak program yapıldığı öğrenildi. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı