301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Kasım 2014 - Çarşamba 09:51 Bu haber 3493 kez okundu
 
ŞAPKADAN ÇİĞLİ ÇIKTI
TOKİ yetkilileriyle İstanbul'da toplantı yaptığını belirten 2. Başkan Azat Yeşil, "Çiğli'deki araziyi görüştük ve projeye olumlu baktılar. Artık son karar Gençlik ve Spor Bakanlığında" dedi
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka'da Yalı Tesisleıi'nin bulunduğu alana yapılması planlanan stadın rotası tamamen Çiğli'ye döndü, istanbul'da TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet Özçelik ve TOKİ Uygulama Daire Başkanı Murat Oskay'la bir araya geldiklerini belirten 2. Başkan Azat Yeşil, "TOKİ'ye Çiğli'deki stad yerini gösterdik ve anlattık. Kendileri de Yalı'daki inşaatla ilgili davaların ileride sorun yaratabileceğini de belirterek, Çiğli'ye sıcak baktı. Stad konusunda top artık Gençlik ve Spor Bakanlığı'nda" yorumunu yaptı.

Gelişmeleri izmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na da ilettiklerini belirten Yeşil, "Aziz Kocaoğlu Çiğli'yi destekliyor. Mimarlar Odası Başkanı Hasan Topal'ı ziyaret ettim ve destek istedim. Yüklenici firma da projenin Çiğli'ye kaydırılmasına olumlu baktı" dedi.

Bu arada Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, Aziz Kocaoğlu, Başkan Fatih Diniz ve Divan Kurulu Başkanı Sadrı işçimenler'le stadın Çiğli'ye yapılması konusunda mutabakata vardıklarını açıkladı. Deniz BİRİCİK

STAT İÇİN YENİ ÖNERİ (18.10.2014)

Yeşil, "Selçuk Yaşar Tesisleri'nin bulunduğu eski adıyla İstaysonaitı, yeni adıyla Ataşehir MahalJesi'ndek Milli Emlak'a ait 45 dönümlük hazine arazisini önerdik. Bu alanın Büyükşehir Belediyesine ait olan 5 dönümlük bölümü Spor Bakanlığı'na satılabilir, ya da stat yapmak koşuluyla kullanım hakkı verilebilir" dedi.

KONU TOKİ'YE İLETİLDİ

Yeşil, "Önerimizi TOKİ Başkan Yardımcısı Mehmet özçelik'e, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'na, ihaleyi alan Acar Inşaat'ın sahibi Ali Acar'a ilettik" dedi. Bu arada Kocaoğlu ile Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar'ın Gençlik Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç'la yapacakları görüşmede stadın Çiğli'deki araziye yapılmasını önerecekleri öğrenildi. (HABER TÜRK)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı