Haber Detayı
09 Haziran 2019 - Pazar 17:51 Bu haber 783 kez okundu
 
SON İKİ DOSYA
Karşıyaka FIFA’dan gelebilecek puan silme ve küme düşme cezalarının önüne geçebilmek için Duric ile Josip Kvesic’e ödeme yapmak zorunda
FUTBOL Haberi


Karşıyaka'da son 1.5 yılda 6 eski yabancı futbolcunun FIFA'lık olan borçlarını temizleyen yönetimin önünde puan silme ve küme düşürme tehlikelerini tamamen bertaraf etmek için yalnız 2 dosya kaldı. Ocak 2018'de göreve gelen yönetim kendi yarattığı kaynak ve Mesut Sancak'ın katkısıyla Shukurov'a pazarlıkla 205 bin dolar, Juninho'ya 220 bin dolar, Ofoedu'ya 59 bin dolar, Kovalchuk'a 155 bin Euro, Banahene'ye 40 bin Euro ödedikten sonra Fall'a 172 bin Euro ödeme yaptı. Kaf-Kaf'ta 2015-16'da görev yapan stoper Duric'in 160 bin Euro tutarındaki alacak dosyası FIFA Oyuncular Komitesi'nde görüşülüyor.
Kvesic ise ilk başvuruyu Federasyon Uyuşmazlık Çözüm Kurulu'na yapıp kulübe transfer yasağı getirdikten sonra sonuç alamayınca 13 Mayıs'ta FIFA'nın yolunu tuttu. Kvesic'in 68 bin Euro alacak isteği de FIFA'da görüşülüp karara bağlanacak. Kaf- Kaf, bu alacakları da kapatırsa 12 puanının silinmesinin önüne geçecek. KSK'de Mutlu Altuğ'un başkanlığı döneminde Banahene'nin alacağı yüzünden takımın 3 puanı silinmiş, Ofoedu'nun alacağı nedeniyle FIFA'dan 2 dönem transfer yasağı alınmıştı.

Kaynak: (YENİ ASIR) - YENİ ASIR Editör:
 
Etiketler: SON, İKİ, DOSYA,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı