301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 01:59 Bu haber 1391 kez okundu
 
ŞİRKETLEŞME ŞART
Son dönemde şirketleşme sürecine öncülük eden, Mesut Sancak'la görüşmeleri yürüten camianın etkili isimlerinden Nazım Torbaoğlu, gelişmelerle ilgili kongrede bilgi verdi.
GENEL HABER Haberi


 Kulüpte şirketleşmenin şart olduğunu belirten Torbaoğlu, "Yöneticilik yapmak her geçen gün zorlaştı. Gelinen noktada şirketleşmemiz gerek. Seçilen yeni yönetim ciddi bir fedakarlık yapacak, birçok kesim tarafından desteklenecek. Elini taşın altına koyacak. Bu arkadaşların önünü açacağız" dedi. Daha önce kulübü şirketleştirmeye talip de olan Torbaoğlu, "Kurulan komiteyle görüşmek istemedim çünkü kulübe yıllarca hizmet ettim ama demediklerini bırakmadılar. Bir işe Karşıyakalı talip olunca en istenmeyen adam durumunda oluyor. Hollandalılar, Ruslar geldi gitti, bunların olmayacağını baştan biliyordum. Bir süredir kırgın olduğum için ilgilenmiyordum ama sorumluluk alma ihtiyacı duydum" dedi.
"Kulüpte borcun 5'te 2'sini Yaşar Holding, 5'te 3'ünü benim ödemem önerisinde bulundum" diyen Torbaoğlu, "Basketbol şirketleşecekse bunun Yaşar Holding öncülüğünde olması gerektiğini düşündüm.  Şirketleşme için B seçeneği yaratma adına da İzmirli işadamlarıyla görüşme yaptım. Hasan Denizkurdu'yla teklifimi görüştük. Holding cephesinden çok umutluydum ama sponsor olarak devam etmek istiyor yanıtını alınca Mesut Sancak'la temasa geçtim. Hollandalı gelsin, Rus gelsin derken İzmir'in içinden talip çıkınca kulüp satılmaya çalışılıyor diye muhalefet başladı. Açıkçası Sancak biraz geri çekildi ama en azından bu süreçte yeni puan silme cezası gelmemesi için katkı koyacağının sözünü verdi. Transfer yasağını da kaldırmak istedi ama şirketleşme konusunda nasıl bir karar çıkacağını bilmediğim, bu vebali kaldıramayacağım için beklemesini istedim. Mevcut futbolculara karşı sorumlulukların yerine getirilmesinde yardımcı olacak. Bundan sonra görüşmeleri yönetim yürütecek" diye konuştu.

Fotoğraf:Vehbi Moğol

Kaynak: (HURRIYET) - HURRIYET Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı