301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Eylül 2015 - Çarşamba 09:56 Bu haber 1942 kez okundu
 
ŞAMPİYONUN SIRTI YERE GELMEZ
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin ŞAMPİYONUN SIRTI YERE GELMEZ başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz günlerde Pınar Karşıyaka’nın altyapısında oynayan yeğenimin basketbol antrenmanını izlemeye gittim. KSK Basketbol Altyapı Şubesinin çalışmalarını görünce hem hayretler içerisinde kaldım hem de bir Karşıyakalı olarak gurur duydum. Ve bir kez daha dedim ki bizim elimizde bu sistem oldukça, gençlere bu kadar değer verildikçe Dixon’lar, Diebler’lar gitmiş bize vız gelir.  Kendi gençlerimiz bize yeter.

Öncelikle altyapıdaki disipline hayran kaldım. Basketbol Şube Altyapı Başkanı Erdal Çilengiroğlu bu işe kendini adamış. İşini, gücünü bırakmış neredeyse vaktinin bütün bölümünü Çiğli Selçuk Yaşar Tesisleri’nde geçiriyor. Her takımın antrenmanını bizzat izliyor, her çocuğun gelişimini takip ediyor. Başkanın bu ilgisi ve hevesi de tüm hocalara yansımış.

Öyle “altyapı” deyip geçmeyin. Acayip sıkı bir disiplin var.  Her elini kolunu sallayan veli antrenmanı izleyemiyor. Yaşı kaç olursa olsun sporcular büyük bir bireymiş gibi ciddiye alınıyor. Sporcuların bizzat hocaları ile diyalog kurması sağlanmış. İzinlerini, isteklerini, şikayetlerini velilerini devreye sokmadan hocaları ile birebir çözüyorlar.

Neyse ki uzaktan geldiğimi, kısa bir süre sonra yeniden Münih’e döneceğimi söyleyince bana antrenmanı izleme izni çıktı. Benim izlediğim takım en alt kategori olan 2006 yani Minik-C takımı idi. Düşünebiliyor musunuz en alt seviyedeki antrenmanda bile sporcuların başında üç tane hoca bulunuyor. Zaman zaman A takımın antrenmanını izliyormuşum izlenimine kapıldım. 

Minik Takımlar Teknik Koordinatörü Şadi Olcay Hoca en kritik noktalarda devreye giriyor, Antrenör Doruk Solmazlar karşısında yetişkin bir sporcu varmış ciddiyeti ile antrenmanı yaptırıyor, Yardımcı Antrenör Cemre Nur Altınay ise  yarı hoca yarı abla şefkati ile öğrencilerle çok muhteşem bir bağ kuruyor.

Altyapı Teknik Sorumlusu Murat Ersöz, Kondisyoner Hoca Umut Toyer ve tüm hocaların basketbol altyapı şubesinin bu gelişiminde büyük emeği var.   

KSK Basketbol Altyapısında ki ciddiyet, disiplin, özveri bir Karşıyakalı olarak beni son derece gururlandırdı.  Bu gururu bana yaşattıkları için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Ve artık biliyorum ki KSK basketbol altyapı şubesinde çocuklarımız da, Pınar KSK’nin geleceği de emin ellerde.

Deniz Gezginci
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı