301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Mart 2014 - Çarşamba 13:57 Bu haber 3359 kez okundu
 
ŞAMPİYONLARDAN ANLAMLI ZİYARET
Spor Toto Türkiye Kupası şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın basketbolcularından İnanç, Egemen Diebler ve Menejer Selim Çınar Karşıyaka Emlak Bankası Mavişehir İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.
BASKETBOL Haberi


Spor Toto Türkiye Kupası şampiyonu Pınar Karşıyaka’nın basketbolcularından İnanç, Egemen Diebler ve Menejer Selim Çınar Karşıyaka Emlak Bankası Mavişehir İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti.

Okul aile birliğinin okul yönetiminin desteğini alarak düzenlediği konferans “Onlar da çocuktu” konu başlığı altında gerçekleştirildi.  Okul o gün yeşil kırmızı ile süslendi ve öğrencilere kulübün tarihini vurgulayan görseller izlettirildi. Karşıyaka Spor Kulübü basketbol şubesinin  başarıya parayla değil, çalışarak  ulaştığının altı çizildi.  

Yaklaşık 300 öğrencinin katıldığı ve soru-cevap şeklinde geçen konuşmada basketbolculara çok ilginç sorular yöneltildi. Galatasaray ile olaylar neden bu boyutlara geldi diye soran bir öğrenciye basketbolcularımız;  “Rekabetin güzel olduğunu fakat fanatizmin zararlarından söz etti.  Yenildikten sonra o yenilgiyi orada bırakıp bundan ders çıkartıp ilerideki hedefe odaklanmak gerektiğini” belirttiler.

Öğrencilerden birinin “Bir basketbolcuda olmazsa olmaz özellik nedir?” sorusuna “inanç,  disiplin ve çalışkan olmak” yanıtı verilirken  Egemen’in  dört senedir tatil yapmadan sürekli çalıştığı, antrenmanlara katıldığını söylediler. Egemen’in gençliği ve çalışkanlığı öğrencileri çok etkiledi ve salondan büyük alkış aldı.

Konferansın sonunda öğrenciler basketbolcularla tanışma fırsatı bulurken, imza alabilmek için birbirleri ile yarıştılar.

Öğrencilerin sorularına tek tek özenle, samimi cevaplar veren Pınar Karşıyakalı basketbolcular okuldan alkışlarla uğurlandılar.

Yesilkirmizi.net / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı