301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
20 Haziran 2014 - Cuma 09:10 Bu haber 1144 kez okundu
 
ÖRNEKKÖY STADINI GEÇTİK SAHAYI TAMAMLAYIN YETER
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "ÖRNEKKÖY STADINI GEÇTİK SAHAYI TAMAMLAYIN YETER" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Yıllardır “Örnekköy’e Stad yapılacak” vaatleri ile avutulan Karşıyakalılar bu hayalinden çoktan vazgeçmişti vazgeçmesine de KSK  profesyonel takımının yedek antrenman sahası, altyapının maçlarını oynaması için planlanan ve 2013 yılında yapımına başlanan Örnekköy Sahası’nın yarıda kalması Karşıyakalı taraftarları çileden çıkardı.

Karşıyaka Belediyesi eski Başkanı Cevat Durak döneminde yapımına başlanan Örnekköy Sahası’nda ki çalışmaların durması, yeni Başkan Hüseyin Mutlu Akpınar’ın göreve gelmesinden sonra da sahalara çivi bile çakılmaması kafalarda “Acaba başkan yeniden aday gösterilmedi diye mi çalışmalar durdu” soru işaretlerini getirdi.

Sorumlusu olduğum yesilkirmizi.net sitesinde haber “HARÇ BİTTİ YAPI PAYDOS” başlığı ile gündeme geldikten sonra sosyal medyada Karşıyakalı taraftarların yoğun ilgisi ile karşılaştı. Sosyal medyayı aktif kullanan Hüseyin Mutlu başkan konuyla ilgili twitter hesabından yaptığı “Teknik düzenlemelerin ardından proje en kısa sürede tamamlanacak arkadaşlar."  açıklaması ile yeşil kırmızılı taraftarların yüreğine bir nebze de olsa su serpti.

Ancak bu konu sadece twitter mesajı ile kalmamalı. Örnekköy sahasının nizami ölçülerde yapılıp KSK’ye kazandırılması çok önemli. Çünkü Karşıyaka Stadı’nın kaderine yani çürümeye  terk edilmesinin üzerinden üç yıl geçti. Üç yıldan beri Karşıyaka’nın altyapı takımları maçlarını yapmak için Kemalpaşa’ya ve Sasalı’ya gitmek zorunda kalıyorlar. İnanılır gibi değil biliyorum ama Türkiye’nin en büyük belediye sınırları içerisinde üç yıldır Karşıyaka’da gençlerimize nizami ölçülerde saha bulamıyoruz.

Göreve geldiği günden beri Karşıyaka Spor Kulübü’ne yaklaşımını beğendiğim ve samimiyetine güvenmek istediğim Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’dan Örnekköy Sahaları için çalışmaların biran önce başlamasını ve konuyla ilgili kamu oyunu aşama aşama bilgilendirmesini rica ediyorum. Bir kez daha altını çizmekte fayda görüyorum sahaların nizami ölçülerde olması çok önemli. Federasyonun belirlediği kriterlere göre,  profesyonel müsabakaların oynanması için sahaların 65’e 100 metre ya da 68’e105 metre standartlara yapılması gerekiyor.  Aksi taktirde gençler o sahada sadece antrenman yapabiliyor ve gençlere maçlar için  yine Kemalpaşa ve Sasalı yolları gözüküyor.

Karşıyakalıların merak ettiği bir diğer konu da Karşıyaka Stadı’nın durumu. İhale yapılmış olmasına rağmen stat ile ilgili çalışmalar henüz başlamadı. Çevre sakinlerinin stadın yapılmasına karşı olduklarını ve yapımı durdurmak için imza topladıklarını biliyoruz. Eğer Karşıyaka Stadı “muamma” şeklinde kalacaksa orasının da  en azından bu süreçte gençlerin spor yapması için biran evvel yeniden elden geçirilmesi gerekiyor. Karşıyakalılar bu konu hakkında da yetkililerden net bilgi bekliyor.

2014 senesinde Karşıyaka gibi önemli bir ilçede  Karşıyaka Spor Kulübü  gibi önemli bir kulübün altyapısının üç yıldan beri maçlarını oynayacak saha bulamamasını  ayıplıyor, bu satırları yazmak zorunda kaldığım için de bir Karşıyakalı olarak utanıyorum.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı