301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Şubat 2015 - Pazartesi 06:32 Bu haber 2781 kez okundu
 
OLMUYOR BÖYLE
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in OLMUYOR BÖYLE başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Lider Salihli Bld. ile oynadığımız önemli karşılaşmayı kendi evimizde 3-1 kaybettik. Bu maç öncesi rakibimiz genel anlamda biz ise evimizde namağluptuk. Play-Off'a gitmesi muhtemel ekiplerle oynanan maçların psikolojik önemi büyüktür. Çünkü Play-Off'ta karşılaştığında "Ben zaten ligde bunları yendim , yine başarırım" diye sahaya çıkarsın. Hem takıma hem taraftara moral olacak önemli bir maçı kaybettik. Bu mağlubiyet sonrası taraftar ve takımla ilgili kafamdaki sorular iyice gün yüzüne çıktı.


Önce taraftar diyelim ve iğneyi kendimize batıralım. Neden salona taraftar çekemiyoruz? Klavye başında sallayanları neden voleybol maçlarımızda göremiyoruz? Ben yaklaşık beş senedir voleybolun içindeyim ve ilk günden beri hep "Taraftarı nasıl salona çekeriz?" sorusunu duyuyorum. Büyüklerimin ve voleybola gönül verenlerin çok daha uzun yıllardır bu soruna çözüm aradıklarını da biliyorum. Lafta ve klavyede herkes Karşıyakalı. Futbol , basketol ve voleybol kazanınca hepimiz "Üçte üç , Karşıyaka Spor Kulübüdür" yazmasını biliyoruz. Ama iş salona gelince tribünde kimse yok. Spor kulübü olmak kolay değildir. Aynı gün bölünmen gerekebilir. Yeri gelmişken Cenk kardeşimize teşekkür ederim. Cumartesi önce voleybol maçına geldi , getirdiği kardeşlerimizi tribüne sokup organize etti ardından futbol maçına gitti. Bugüne kadar bilet pahalı dediniz , Cumartesi öyle bir sorun yoktu. Maç saatlerini bahane ettiniz , maç saat 17:30'da oynandı. Futbol maçıyla çakıştı diyen olursa onlara cevabım "Pasolig almayan bir dünya insan var" olur. Sıkıntı nedir , neden voleybol üvey evlat muamelesi görüyor? Başkan Fatih Diniz , İbrahim Koç başkanımız , Ateş Özerk ağabeyimiz bu önemli maçta salona geliyor , klavyede atıp tutanlar yok. O tribüne gelecek , gırtlağını patlatana kadar takımını destekleyeceksin ki ; hem sevinmeye hemde yeri geldiğinde takımı eleştirmeye hakkın olacak. Tribüne gelip saksı gibi oturmakla da olmuyor. Hadi saksı gibi oturdun "Gürültü oluyor" diye bağıranlara kızamazsınız. Tezahürat yapmadan nasıl destek vermeyi düşünüyorsunuz takıma?

Gelelim takıma. Sahada takım ruhu diye bir şey göremiyoruz bu yıl. Oyuncu kardeşlerimle bire bir görüşmelerimden biliyorum ki hepsi Karşıyaka'nın büyüklüğünün farkında. Artık giydiğiniz formanın ağırlığının farkında olduğunuzu parkede de göstermenin vakti geldi de geçiyor. Ben ilk kez taraftarın "Herkese nasip olmaz o büyük forma , değerini bilerek oyna" diye takımı protesto ettiğini gördüm. Bu konuda benim söyleyeceklerim bu kadar , şimdi söz taraftarda. Maçın ertesi gününde oluşturulan bir mesaj grubunda taraftarın takımdan beklentilerini okudum ve onları paylaşmak istiyorum. Karşıyaka taraftarı öncelikle "Ruh" istiyor . "Forması için savaşan oyuncular" istiyor. "Maçı kaybedince üzüntüden , kazanınca sevinçten ağlayan oyuncular" istiyor. "Bitse de gitsek" diye düşünen memur zihniyetli oyuncu istemiyor. "Dışarı giden topa 3-4 oyuncunun atladığı" günlerdeki gibi bir takım istiyor. "Son topa kadar mücadele eden , ikinci sette havlu atmayan" bir takım istiyor.

Sevgili oyuncu kardeşlerim sıkıntılarınız olduğunun farkındayım. Ama sıkıntı yaşamayan kaç kulüp var ülkemizde? Daha öncede sıkıntılı zamanlar yaşadık fakat sahada mücadeleden yoksun bir takım görmedik. Daha önce olduğu gibi bu camia gerek yönetimi gerek muhalefetiyle masaya yumruğunu vurarak derdinize derman olur. Ama sahada bir şey görmek ister önce.

Barış TEZER
ksk_brs@hotmail.com
twitter : @baristezer12 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı