301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Aralık 2014 - Perşembe 17:32 Bu haber 958 kez okundu
 
O STAT YAPILACAK
Ak Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, "Belediye ruhsat vermezse biz de bakanlıktan alırız. Sözümüz var bu stat yapılacak" dedi
GENEL HABER Haberi


AK Parti İzmir Milletvekili Aydın Şengül, Karşıyaka Stadyumu'nun Yalı'da yapılmasında ısrarcı olduklarını belediye inşaat ruhsatı vermez ise konuyu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile çözüme kavuşturacaklarını açıkladı. Şengül, Karşıyaka Birliği Başkanı Mehmet Yıldırım ve dernek üyelerini ziyareti sırasında yaptığı açıklamada, 2011 seçimlerinde Binali Yıldırım ile birlikte İzmir'e iki stadyumun kazandırma sözü verdiklerini hatırlatarak şunları söyledi: "Biz ciddi olduğumuzu ihaleye çıkarak gösterdik. Sözümüzü yerine getireceğiz. İzmir'in her iki yakasına birer stadyum kazandıracağız. Ben 30 yıldır Karşıyaka'da yaşıyorum. Hayatım bu sokaklarda geçti. İzmir'e, Karşıyaka'mıza hizmet ederken bunu oy hesabıyla yapmıyoruz. Karşıyaka'ya borcumuz var. Karşıyaka Kulübü, İzmir tarihi demektir. Bizim stadyum konusuna siyaset üstü olarak bakıyoruz. Biz, bu toplum yararına ortak neler yapabiliriz ona bakıyoruz. Yargı sürecinde yürütmeyi durdurma kararı çıkmazsa derhal harekete geçeceğiz. Belediye ruhsat vermezse bakanlıktan alacağız. Bu konuda tam bir kararlılığımız var."

Kocaoğlu'na gönderme
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun stadyumun Örnekköy'e yapılmasını istediğini, fakat bunun arazi koşulları ve dere yatağında olması nedeniyle stadyum maliyetlerinin 3 katına çıktığını, Karşıyaka Belediyesi'nin önerdiği alanın ise mera alanı olduğunu, hukuken orada yapılaşma olamayacağını işaret eden Şengül, "Kocaoğlu Yalı'ya yapılması planlanan stat için trafiğin sorun olacağını söylüyor. Kocaoğlu hiç kusuru bakmasın ben şehir plancısıyım. Stadın nereye yapılır, yoğunluk, trafik sıkıntısı ne olur ondan daha iyi bilirim" dedi. 

Her maç deplasmanda

Şengül, Karşıyaka Belediyesi'nin de stadın ihalesinin iptali için dava açtığını hatırlatarak, "Yürütmenin durdurulmasını, ihalenin iptalini istiyorlar. Bunu anlamak mümkün değil. Kulübümüz her maçını deplasmanda oynuyor. Taraftar perişan. Bu kadar eziyet olmaz. Bu iş inatlaşma konusu olmamalı. Davalar işin önünü tıkıyor. Herkesi aklın yoluna davet ediyorum" dedi. Şengül Türkiye'de ilk kez bakanlığın yapılan tesislerden elde edilecek geliri bir kulübe bırakacağını bunun da Karşıyaka Spor Kulübü'nün ekonomik özgürlüğüne kavuşması için önemli olduğuna dikkat çekti. (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı