301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Ocak 2015 - Cuma 12:52 Bu haber 2695 kez okundu
 
O STAT YALI’YA YAPILACAK AMA !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin O STAT YALI’YA YAPILACAK AMA ! başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Yalı’ya yapılması düşünülen stat konusu o kadar uzatıldı ve siyasete alet edildi ki haklı olarak Karşıyakalı taraftarların sinirlerini de yay gibi gerdi. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Özel Danışmanı ve İzmir Milletvekili Binali Yıldırım'ın, Karşıyaka Stadı’na gelerek açıklamalarda bulunması taraftarı sosyal medyada ikiye böldü.  Bir kesim somut adımlar atılacağı için sevinirken diğer  kesim ise Binali Yıldırım’ın oraya gelmesini içine sindirememişti.

Aslında son zamanlarda yandaşlıkta sınır tanımayan o meşhur yerel gazetenin pompaladığı gibi Binali Yıldırım’ın gelmesinde öyle çok büyük sevgi gösterileri  de olmadı,  büyük kalabalıklar da gitmedi karşılamaya. Eğer tüm Karşıyakalılar isteseydi o gün o stadı yakardı. Öyle bir kalabalık olurdu ki adım atılacak yer olmazdı.  

Peki neden böyle oldu ? Çünkü Karşıyakalılar stat meselesinin bu kadar siyasi malzeme yapılmasından bıktı. Tabii burada yine en büyük suç yıllarca stadı ağzında sakız edip bir arpa boy yol alamayan,  basına koca koca “gerekirse iş makineleriyle girer stadı ben yaparım” açıklamalarında bulunan eski Belediye Başkanı Cevat Durak’ın,  İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’nun, ve şimdiki başkan  Hüseyin Mutlu Akpınar’ın dır.  

Gelelim Binali Yıldırım meselesine. Her zaman söylüyorum ve bugüne kadar ki yazılarımda hep belirtiyorum. Ben bu stat konusunda iki tarafın da samimi olduğunu düşünmüyorum. Bu kadar güçlü bir iktidar olacak,  hükümet isteyecek de oraya o stadı bugüne kadar yapamayacak. Mahkemelere takılacak! Ben buna inanmıyorum. Onlar da bu işi kendilerine çok güzel siyasi malzeme yaptılar ve yapmaya devam ediyorlar.

Daha önceki yazılarımda bir çok kez “Bu pilav daha çok su kaldırır” diye yazdığım stat konusunda umarım artık somut adımlar atılır. Binali Yıldırım’ın dediği gibi çalışmalar biran evvel başlar. Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu stat tartışmalarını bitirir ve bu işin önünü açar. İhalesi yapılmış olmasına rağmen çalışmaların bir türlü başlanamadığı Yalı’da ki stat çalışmaları da biran evvel başlar.

Son söz Karşıyakalılara…. Öncelikle o gün orada bulunan ve “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye haykıran herkese çok teşekkür ediyorum.   Bugüne kadar bizi birbirimize bağlayan  şampiyonluklar, başarılar, kupalar değildi. Bizi birbirimize bağlayan en büyük etken birbirimizi Karşıyakalı olduğumuz için çok sevmemiz ve kenetlenmemizdi. Fikirlerimiz her konuda aynı olacak değil elbet ama her ne kadar farklı düşüncede olursak olalım birlik ve beraberliğimizi koruyalım. Şu stat işinden de alnımızın akıyla çıkalım. Bu arada Binali Yıldırım’ın da konuşmasında belirttiği gibi “Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Atatürk'ün kulübü olan Karşıyaka'nın” stadının adı da “Karşıyaka Zübeyde Hanım Stadı” olacak bunu da unutmayalım, unutturmayalım.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

 

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı