301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ocak 2014 - Perşembe 17:52 Bu haber 1340 kez okundu
 
NEREDE HATA YAPTIK VE YAPIYORUZ ?
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "NEREDE HATA YAPTIK VE YAPIYORUZ ?" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz hafta kaleme aldığım yazıda futbolda neden bir türlü başarıyı yakalayamadığımızı sorgulamış, en çokta 18 yıldır şampiyonluk yaşayamamış, süper ligin havasını soluyamamış gençlere üzüldüğümü belirtmiştim. Bu yazının üzerine geçtiğimiz dönem kulübün As Başkanlığını yapmış yöneticimiz Ali Erten’den geri dönüş aldım. Geri dönüşleri yerim yettiğince bu köşeden sizlere aktarmak istiyorum. İşte Erten’in biraz öz eleştiri biraz da sitem dolu mesajı;

“Sevgili Deniz, 2 Ocak tarihli yazında bahsettiğin konulara tamamen katılıyorum. Yeni nesillere ‘şampiyonluk nasıl bir şey’ gösteremedik,  yaşatamadık. Dönemsel ve kısa vadeli planlar, sürekli değişen yönetimler, her yıl değişen kadrolar, sen ben tartışmaları… Bunlardan hepimiz sorumluyuz. Ama hepimiz  de çok iyi biliyoruz ki allah korusun alt lige düşersek, bu borç yüküyle üstüne bir de UEFA’nın mali yükümlülükleri derken bir daha üst liglere çıkamayız.

Bu senenin başında kendi adıma çok umutluydum. Her şeyden önce tamamı kendi çocuklarımızdan kurulu, denenmiş ve başarısı kanıtlanmış iyi bir teknik kadromuz ve iskelet bir takımımız vardı. Bu ekip bir ruh yakalamıştı. Yapılması gereken, teknik ekibi ve ana iskeleti bozmadan yapılacak takviyelerle başarı kovalamaktı. 

Ama; ne teknik kadromuzu, ne de takım iskeletimizi elimizde tutamadık. Hiç gerek yokken yeni arayışlara girdik. Elimizden kaçırdığımız bu teknik kadronun ve futbolcuların, gittikleri yerlerde çok başarılı olduklarını görüyoruz. Bir Karşıyakalı olarak bundan gurur duymak gerekir elbette ama bizde kalabilselerdi çok daha iyi olurdu.  

Sait Hoca gönderilince ben şahsen, yerine (İsim vermek istemiyorum ama bu isimleri herkes biliyor) yine kendi çocuklarımızdan, yeşil kırmızı sevgisi için yüreğini ortaya koyabilecek bir ekip oluşturulur diye düşünmüştüm. Neden böyle düşünüyorum? Çünkü  böyle anlarda, zor günlerin getireceği dayanışma duygusu ile omuz omuza vermek, bazen her şeyden daha önemli ve sonuç alıcı olabilir. Ama bunu yüreğinde aynı heyecanı hisseden, aynı amaca odaklanmış kişilerle yapabilirsiniz.

Kendi çocuklarımızla KSK ruhunu tekrar yakalayabilirdik. Ama yönetimimiz böyle bir seçim yapmadı ve bana göre riske girdi. Tabii ki bu, yönetimin tasarrufudur ve saygı duyarız. Çünkü tüm sorumluluk onlarda.

Yeni hocamız ve ekibi, ne kadar iyi niyetli olursa olsun yapımızı ve dinamiklerimizi bilmiyor. Bu da çok doğal ve biraz zamana ihtiyacı olacak. Bu konuda sabırlı olmalıyız. Ama öte yandan 10 gün sonra lig başlıyor ve 2. yarı çok zor bir fikstür bizi bekliyor. Zaman yok, yanı sıra puan kaybına da tahammülümüz yok. Özellikle ilk maçlar, moral, motivasyon ve hedef açısında da çok önemli. İnşallah başarılı olur. Tek temennimiz bu.  Selam ve sevgiler…” (Ali Erten, bu yazıyı tarafıma gönderdiğinin ertesi günü annesini kaybetti. Bu vesile ile merhumeye allahtan rahmet kederli ailesine baş sağlığı diliyorum)

Erten’in düşüncelerine katılmamak elde değil. Sanıyorum KSK’de görev yapmış yöneticiler kulübün içindeyken ve dışındayken olayları daha farklı analiz edebiliyorlar. O nedenle geçmiş yıllarda görev yapmış olan yöneticilerimize de soruyorum “Neden bunca yıl futbolda başarıyı yakalayamadık. Yanlışları nerede yaptık ve bu işin çözümü nedir?”

Bu konuyla ilgili daha önce KSK’de görev yapmış, hali hazırda görevine devam eden yöneticilerimiz düşüncelerini benimle paylaşırlarsa  yerim yettiğince bu çok önemli konuya değinmeye devam edeceğim.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı