301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Mart 2014 - Perşembe 20:34 Bu haber 921 kez okundu
 
KSK VE SİYASET
Yenigün Gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "KSK VE SİYASET" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Yaklaşık bir aydır yurt dışında olduğum için Karşıyaka Spor Kulübü’nü yüzeysel olarak takip edebildim ve bu süre zarfında yazmak istemedim.  Şimdi artık buradayım, kaldığımız yerden devam edelim.

Bugün biraz alışılmışın dışına çıkacak ve aklımın yettiğince siyaset kokan bir yazı yazacağım. Herkesin yerel seçimlere kilitlendiği, spor ile siyasetin bu kadar iç içe geçtiği  ülkede yılda bir yazılan siyasi  yazıyı umarım mazur görürsünüz. Yazı siyaset kokacak ama ana teması yine KSK olacak.

Öncelikle şunu belirteyim siyasetle iç içe olan bir aileden gelmeme rağmen bugüne kadar hep yerel siyasetin Karşıyaka Spor Kulübü ile olan bağlantısı ile ilgilendim. Çünkü ben Karşıyaka’da yaşamıyorum, belediye hizmetlerini yerinde almıyorum, oranın kentsel sorunlarını bilmiyorum. Sadece Karşıyaka Belediyesi’nin Karşıyaka Spor Kulübü ile olan çalışmalarını inceliyorum, irdeliyorum, eleştiriyorum.

Önceki dönemlerde bu eleştirilerden  bazen  Karşıyaka Belediye Başkanı Cevat Durak ve Yardımcısı Hüseyin Çalışkan da nasibini aldı.  Sevgi, saygı çerçevesini aşmamaya çalıştığım yazılarda üzerine basa basa eleştirilerimin sadece KSK ile ilgili olduğunu, belediyeciliklerine hiçbir lafım olmadığını belirttim.   Cevat Durak ve Hüseyin Çalışkan ikilisine bugüne kadar ki eleştirilerimi olgunlukla karşıladıkları için ve Karşıyaka Spor Kulübü’ne yapmış oldukları katkılar için teşekkür ederim. Burada sözü gelmişken bir özel teşekkürü de geçtiğimiz dönem meclis üyesi olan ve yazılarımdan ötürü zaman zaman zor durumda bıraktığım amcam Ramadan Gezginci’ye de gönderiyorum. Bundan sonraki siyasi hayatlarında başarılar diliyorum.

Karşıyaka Taraftarlar Derneği geçtiğimiz günlerde sitesinden yaptığı açıklama ile yerel seçimlerde CHP Belediye Başkan Adayı Hüseyin Mutlu Akpınar’a destek vereceklerini açıkladı. Bugüne kadar siyasetten uzak kalmaya çalışan, tribünlere siyaseti sokmamak için büyük çaba harcayan dernek yetkilileri bazı kesimler tarafından eleştirileceklerini bile bile neden şimdi böyle bir çıkış yapmıştı? Bu sorunun cevabını merak edip Başkan Okan Kırmacı’yı aradığımda bu çıkışı; “Mesele Karşıyaka Belediyesi meselesi değil, Türkiye Cumhuriyeti meselesi. Mesele, vatan sevgisi, cumhuriyet aşkı, demokrasi sınavı, Atatürk ve ilkelerinden ödün vermeme meselesi” olarak adlandırdı.

Siyasetçi bir aileden geliyorum demiştim. Bu sefer CHP’nin Karşıyaka meclis üye listesinde babam Muammer Gezginci’nin adı yer alıyor.  Emin olun seçilmeleri halinde belediye – kulüp ilişkisinde en fazla eleştiriyi yine benden alacaklar.

Seçimlere az bir süre kaldı. Umarım Karşıyaka’da kazanan demokrasi olur, laiklik olur, Atatürk ilkeleri olur. En önemlisi  de kazanan Türkiye Cumhuriyeti olur.

 

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı