301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
27 Mart 2014 - Perşembe 16:47 Bu haber 1056 kez okundu
 
KSK VE BELEDİYE !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "KSK VE BELEDİYE !" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Seçimle yatıp seçimle kalktığımız şu günlerde kimsenin başka bir şey düşündüğü yok.  Siyasiler bu seçimi öyle bir noktaya getirdiler, ülkedeki gerilimi o kadar tırmandırdılar ki insanların psikolojisini allak bullak ettiler.  Neredeyse hiç kimse yakın gelecek ile ilgili en basit planını bile yapamaz oldu. Son günlerde çevremdeki insanlara “şu işi ne yaptın, bundan sonra ne yapmayı düşünüyorsun” gibi sorular  sorduğumda  “hele şu seçimler belli olsun da ondan sonra düşünürüz” cevabını  alıyorum. “Alt tarafı  yerel seçim” demek istiyorum, “dünyanın sonu değil” demek istiyorum ama olmuyor. Toplum olarak son yıllarda o kadar çok travmalar yaşadık ki seçimlerden sonrası için kaygı duyan, bütün planlarını seçimlerden sonraya öteleyen insanlara da hak veriyorum. Ama biz yine de iyi düşünelim, iyi olsun. 31 Mart sabahına  daha aydınlık, daha özgür, daha demokratik, daha insancıl bir Türkiye’de uyanmayı arzu ediyorum.

Şu ortamda spor yazmak zor ama yazıyı Karşıyaka Spor Kulübü’ne bağlama vakti geldi. Madem ki gündemimizde belediye seçimleri var o halde KSK ve belediye konusuna devam edelim. Geçtiğimiz iki dönem Karşıyaka’yı yöneten Cevat Durak’ın KSK’ye katkılarını irdelediğimizde özellikle son yaptığı hamlelerle Durak’ın artılarının eksilerinden fazla olduğunu düşünüyorum.  Onursal Başkan Selçuk Yaşar’ın da tam destek verdiği Cevat Durak, görev süresinin büyük çoğunluğunda kulüp yönetiminde dolaylı da olsa söz sahibi olmuştur ( Akif Ersezgin ve Hüseyin Çalışkan başkanlığı dönemleri)  Belediye kanadı zaman zaman kulübe kızsa da, kırılsa da, kendilerini geri plana çekseler de yine de kulübe sırtlarını çevirmemişlerdir. Özellikle son günlerde KSK’nin simge isimlerinden Tahir Türetken’in isminin Demirköprü’de  spor tesislerine verilmesi,  camia ile bütünleşen Avni Yelkenbiçer, Tevfik Sakıpağa,  Mehmet Temizocak isimlerinin parklara verilmesi, KSK 100. Yıl Meydanı’nın açılması ile Cevat Durak,  giderayak KSK’ye gönül vermiş yeşil kırmızı sevdalılarının gururlarını okşamıştır.

Ancak şöyle bir gerçek var ki iki gün sonra Karşıyaka’da Cevat Durak dönemi kapanacak ve yeni bir dönem başlayacak.  31 Mart sabahı yeni belediye başkanı kim olacak, Karşıyaka’yı kim yönetecek ? Bu soruların cevaplarını bende bilmiyorum ama en güçlü adaylardan CHP Belediye Başkan Adayı  Hüseyin Mutlu Akpınar ile yoğun seçim trafiği öncesi KSK üzerine kısa bir görüşme fırsatı buldum. Karşıyaka’yı kültür, sanat ve spor kenti yapacaklarını belirten Akpınar;  KSK’ye kalıcı gelirler sağlamak için belediye olarak ellerinden ne geliyorsa yapmaya hazır olduklarını belirtti.

Geçmiş yazılarımda da defalarca belirttim ve bu konuda oldukça iddialıyım.  Karşıyaka Belediyesi’nin elindeki en büyük güç  Karşıyaka Spor Kulübü’dür. Nasıl İzmir deyince ilk akla Göztepe – Karşıyaka rekabeti geliyorsa Karşıyaka deyince de akla 35 buçuk gelir, dünyanın her yerinde binlerce sevdalısı olan KSK gelir, muhteşem taraftarı gelir. KSK, Karşıyaka İlçesinin  en tanınmış reklam markası, dünyaya açılan kapısıdır. O nedenle hiçbir Belediye Başkanı  on binlerce kişinin gönül verdiği,  binlerce kişinin de yaşam sitili haline getirdiği KSK’nin gücünü  inkar edemez, etmemelidir. Umuyorum yeni seçilecek olan belediye başkanı da  bu bilinçle koltuğuna oturacaktır.

 Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com.tr
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı