301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
03 Eylül 2014 - Çarşamba 09:18 Bu haber 1849 kez okundu
 
KOCAOĞLU STAD İNADINDAN VAZGEÇMİYOR
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Örnekköy'ü kastederek, "Sayın Vali oraya stat yapılmaz diyor. Niye yapılmaz? Oradan bir kuru dere geçiyor. İZSU 100'ün üzerinde dereyi kontrol ediyor. Oradaki dereyi en iyi İZSU bilir" dedi
GENEL HABER Haberi


İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, önceki akşam katıldığı bir TV programında Karşıyaka Yalı ve Göztepe'de ihalesi tamamlanan statlara karşı inadından vazgeçmeyeceği mesajı verdi. İzmir Valisi Mustafa Toprak'ın kendilerinin stat yeri olarak önerdiği Karşıyaka Örnekköy'deki alana stat yapılamayacağını söylediğini hatırlatan Kocaoğlu, "Sayın Vali oraya stat yapılmaz diyor. Niye yapılmaz? Oradan bir kuru dere geçiyor. İZSU 100'ün üzerinde dereyi kontrol ediyor. Oradaki dereyi en iyi İZSU bilir. O derenin deplase edilip etmeyeceğini de İZSU bilir. Samimi olmak gerekiyor. Gürsel Aksel Stadı'nı yapmak bu kente zarar verir. Karşıyaka'da Yalı'ya stat yapmak bu kente zarar getirir" dedi.
Kocaoğlu, depreme karşı dayanıksız olduğu gerekçesiyle kapatılan Alsancak Stadı için de meydan okudu. "Ben temennimi söylemiyorum, net söylüyorum" diyen Kocaoğlu, şunları ifade etti: "Alsancak Stadı'nın 4 bin 29 metrekaresi Büyükşehir'in tapulu malı. Gürsel Aksel Stadı'nın 1400 metrekaresi Büyükşehir'in tapulu malı. Bunu İzmir Büyükşehir Belediyesi'nden alamazlar. Girelim izale-i şuyu davasına bunun hepsini alırız. Hem de tamamını... Benim bütçem Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın bütçesinden aşağı mı? Yiğit harmanda belli olur. Çayıra çıkarız... İzale-i şuyu'ya çıkarız... Kim kimden alıyorsa." (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı