301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Temmuz 2014 - Cuma 09:07 Bu haber 1573 kez okundu
 
KİMLER BU %86 ?
Sahildeki mevcut stadın yerine hazırlanan TOKİ projesine karşı çıkan ve Örnekköy'e stat projesi hazırlatan Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, 'kafasına göre hareket etmediğini açıkladı; "Anket yaptırdım. Karşıyakaİıların yüzde 86.7'si sahile stadı uygun görmüyor" dedi.
GENEL HABER Haberi


Stat konusunu en doğru hareketle Karşıyaka halkına götürdüğünü belirten Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, yaptırdığı ankette halkın yüzde 86.7'sinin Yalı'da yapılması düşünülen stada karşı çıktığını söyledi

Karşıyaka'ya yeni bir stat yapılması konusunda tartışmalar sürerken, Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, son çıkışıyla yeni bir gündeme imza attı. Karşıyaka'nın modern ve çok amaçlı bir stada ihtiyacı olduğunu söyleyen Akpınar, ileride Karşıyaka'yı büyük sıkıntılar içine sokmamak ve kalıcı bir eser bırakmak amacıyla, stat konusunda en doğru kararı vermeleri gerektiğine inandığını söyledi. Bu nedenle, Örnekköy'e stat yapılması fikrini ortaya atmadan önce ciddi bir anket yaptırdığını vurgulayan Başkan Akpınar, "Karşıyaka halkının yüzde 86.7'si Yalı'ya stat yapılmasını uygun görmedi. Ben de bu karar doğrultusunda en doğru kararı vererek Örnekköy dedim" diye konuştu.

Anket doğrultusunda Karşıyaka'ya modern ve çok amaçlı yeni stadın, en ideal yer olan Örnekköy'e yapılması konusunda karar verdiklerini vurgulayan Başkan Hüseyin Mutlu Akpmar, şöyle konuştu: "Örnekköy'e düşündüğümüz stat otoyola iki dakikalık bir mesafede. Çevre düzenlemesiyle kesinlikle ulaşım sorunu da yaşanmayacak. Örnekköy "örnek olacak. Ayrıca bu bölgede mevcut tenis J^ kortları ile Arkas'm spor salonu i mevcut. Yüzme havuzu çalışmalar da sürüyor. Bu arada Örnekköy Üniversitesi planı var. Ayrıca, Yamanlar Spor Kulübü'müzün kamp merkezi, futbol sahası ve sağlık merkezi de ayrı bir zenginlik. Kısacası, Örnekköy tam anlamıyla bir spor kompleksi oluşumuyla da örnek olacaktır." (MİLLİYET)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı