Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
27 Şubat 2016 - Cumartesi 22:18 Bu haber 2060 kez okundu
 
KENDİ SEVEN AĞLAMAZ
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin KENDİ SEVEN AĞLAMAZ başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Yazmayalım, sorgulamayalım, eleştirmeyelim.

Susalım, hepimiz sadece susalım.

Yeni Türkiye’de istenen bu.

Koskoca camia göz göre göre elimizin altından kayıp gidiyor.

Biliyorum, hissediyorum benim gibi binlerce kişinin içi acıyor, yutkunuyor, söylemek istiyor ama boğazı düğümleniyor.  Ama eleştiremiyorsun. Çünkü eleştirince “Karşıyaka düşmanı” oluyorsun.

İçin acıyor, acaba diyorsun acaba gerçekten ben düşündüklerimi yazdım diye zarar vermiş mi oldum şimdi yıllarca canımdan çok sevdiğim kulübüme, renklerime, amblemime, semtime.

Vicdan muhasebeni yapıyorsun.  O gencecik çocuklar geliyor aklına. Doğru düzgün başarı görmemelerine rağmen deplasman yollarında gençliğini heba etmiş, cebindeki son meteliği maç biletine vermiş çocuklar geliyor. Sonra çocukluğuna dönüyorsun.  Göz yaşlarını yeşil kırmızı atkıyla sildiğin o  günleri düşünüyorsun. Zeytinburnu maçından sonra  ağlayarak eve dönüş yolunda “bu takım düşer” diyen babana “umutlarınla oynadığı için” kızdığın günler geliyor aklına. Sonra umutlarıyla oynanan çocuğun yaşadığı hayal kırıklığını hatırlıyorsun ve kendine kızıyorsun.

Sonra düşünüyorsun, eğer düşman ben olacaksam, umutlara “zerre” kadar zarar veren ben olacaksam, puan cetvelinde daha ümitler tükenmemişken yapılanların yanlış olduğunu yazdım diye gençlerin umutları ile oynuyorsan “lanet olsun doğru bildiğine” diyorsun ve yazdıklarını bir kalemde siliyorsun.

Kendinle çelişiyorsun, doğrularınla çelişiyorsun  ama yine de siliyorsun. Neden siliyorsun biliyor musun dostum çünkü korkuyorsun. Ama bu korku ecel korkusu değil  yanlış anlama. Bu korku çok sevdiğine zarar verme korkusu. Aslında zarar verenin sen olmadığını biliyorsun, kimin zarar verdiğini de çok iyi biliyorsun da yine de o ihtimali bile göze almak istemiyorsun.

Şimdi gelelim Yusuf Hoca’ya. Hocam eğer gazetelerin yazdığı gibi sen baş parmağını işaret parmağın ile orta parmağının arasına sokarak o hakaret dolu hareketi büyük Karşıyaka taraftarına yaptıysan şunu bilesin ki o vicdanlarda seni artık “özür” bile kurtarmaz.

Umudumuzu son düdüğe kadar kaybetmiyoruz, “düşme” lafını ağzımıza bile almıyoruz.

Çünkü kendi “seven” ağlamaz.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı