301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
09 Ağustos 2014 - Cumartesi 13:43 Bu haber 3032 kez okundu
 
HADİ HAYIRLISI
Karşıaka Stadı'nın tabelası takıldı. Camiamıza hayırlı olsun diyor en kısa zamanda kendi stadımızda yapacağımız maçlar için gün sayıyoyoruz.
GENEL HABER Haberi


Karşıaka Stadı'nın tabelası takıldı. Camiamıza hayırlı olsun diyor en kısa zamanda kendi stadımızda yapacağımız maçlar için gün sayıyoyoruz.

KARŞIYAKA STADINDA NELER OLUYOR ? (08.08.2014)

İnşaat alanlarını gezen ve kulüpte Başkan Fatih Diniz ve sportif işlerden sorumlu 2. başkan Azat Yeşil ile bir araya gelen heyet, ön hazırlıkların bir an önce tamamlanıp, yer teslimi ile birlikte şantiye binasının kurulup inşaata en kısa zamanda başlanacağının bilgisini verdiler.

Karşıyaka Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Diniz ve 2. Başkan Azat Yeşil ile yeşil-kırmızılılar adına projeyi geliştiren eski asbaşkan Ali Erten’in de katıldığı toplantıda önce mevcut durum değerlendirildi. Müteahhit firma yetkilisi, aynı zamanda stat inşaatının Şantiye Şefliğini de yürüteceği öğrenilen İnşaat Mühendisi Erkan Bıyıklı bundan sonraki iş programı ve süreç hakkında bilgi verdi.


Toplantıya katılan tüm taraflar ve kulüp yöneticileri, sürecin hızlandırılması ve inşaatın bir an evvel başlaması konusunda mutabakata vardılar.

Toplantıya katılan Ali Erten şu açıklamada bulundu: 'Öncelikle kadastro yolları nedeni ile belediyeye ödeme yapılacak ve stat alanının tek parsel haline getirilmesi işlemi tamamlanacak. Bu işlem için gereken kaynak hazır . Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü işlemleri tamamladı. Ödemeyi yapmak üzere bakanlıktan yetki belgesi bekliyor.

En kısa zamanda statik uygulama projesine esas olacak zemin etütleri yapılacak. Elde edilecek bilgilere göre statik , mekanik ve elektrik uygulama projeleri tamamlanacak ve Karşıyaka Belediyesine İnşaat Ruhsatı için başvuru yapılacak. Buradan sonuç alınamazsa Çevre ve Şehircilik Bakanlığından inşaat ruhsatı alınacak.
Bu arada eş zamanlı olarak kulüp yönetimimiz, Spor Bakanlığı ile , arazinin boşaltılması ve sonraki şartları belirleyecek şekilde bir protokol imzalayacak, akabinde öncelikle stad kısmı olmak üzere hafriyat ve yıkım işlemleri yapılacak.

Şu anda mimari proje hazır. Ancak kulüp yönetimimiz, bu proje üzerinde esası etkilemeyecek şekilde , alan kullanımları ile ilgili olarak bazı küçük değişiklikler yapmak istiyor. Bu konular Mimar Bahadır Kul ile görüşülecek.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı