Haber Detayı
07 Şubat 2019 - Perşembe 01:37 Bu haber 1174 kez okundu
 
KARŞIYAKA STADI'NIN TAKİPÇİSİYİM
Karşıyaka Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Nazım Erman Perk , Gazete Yenigün’e verdiği röportajda Karşıyaka Stadı'nın takipçisi olacağını söyledi.
GENEL HABER Haberi


Karşıyaka Spor Kulübü zor bir dönemden geçiyor. Stadyum meselesi de yılan hikayesine döndü. Siz ne düşünüyorsunuz bununla ilgili?

Tabi ki Karşıyaka Stadyumu'nun yapılması için elimden gelen ne varsa yapacağım. Ama daha öncekiler gibi sözle değil, resmi başvurularla vereceğim bu mücadeleyi. Bu konuyla ilgili çok fazla paylaşım yapmıyorum. Çünkü taraftarımız ne düşünüyorsa ben de aynı şeyleri düşünüyorum. Aynı zamanda ben de bir Karşıyaka taraftarıyım. Avrupa'da bütün kentlerde statlar şehrin göbeğinde. Ayda iki gün maç yapılacak bir stadyuma insanlar arabayla gelmez, ya yürüyerek gelir, ya da toplum ulaşım araçlarını kullanır. Bu stat yapılsın, daha sonra daha büyük bir stadyum yapılmasına da hayır demeyiz. Orası zaten bir stadyum, ama şu anda hiçbir şey yok. Ben bu noktada devletin bütün kademelerine kızıyorum. Biz taraftar olarak sadece stadyumumuzun yapılmasını istiyoruz. Dediğim gibi, bunun mücadelesini vermeye devam edeceğim.

KALICI GELİRLERE İHTİYAÇ VAR

Karşıyaka Spor Kulübü'nün kalıcı gelirlere ihtiyacı var. Mesele günümüzde e-spor organizasyonları çok ciddi bütçelerle yapılıyor. Belediye bu organizasyonlara ev sahipliği yapabilir. Belediye, kulübümüz için gerekli iletişimleri kurabilir. Bunda bir engel yok. Kısacası belediye kaynak yaratmakla ilgili öncü olabilir. Çiğli Organize Sanayi Bölgesi, İzmir Ticaret Odası, Ege Bölgesi Sanayi Odası bu noktada devreye sokulabilir. Kulübün altyapısını gelişterecek, sporcu üretebilecek yatırımlara ihtiyacımız var. Kulüp yalnız bırakılmamalı. Kazanan Karşıyaka Spor Kulübü, Karşıyaka halkı, esnafı ve Karşıyaka olmalı.

Kaynak: (YENİGÜN) - YENİGÜN Editör:
 
Etiketler: KARŞIYAKA, STADI'NIN, TAKİPÇİSİYİM,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı