Haber Detayı
28 Şubat 2019 - Perşembe 02:10 Bu haber 1285 kez okundu
 
İZVAK'TAN STAT AÇIKLAMASI
İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı (İZVAK) Yönetim Kurulu Karşıyaka Stadı ile ilgili bir bilgilendirme yayınladı.
GENEL HABER Haberi


İZVAK Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklama şöyle:

Yaklaşık 20 yıldır gündemde olan, 2015 yılında inşaatı başlamasına rağmen açılan davalar nedeni ile yarım kalan ve bu sebeple Karşıyaka Spor Kulübü’müzün büyük mağduriyetine yol açan Karşıyaka Stadı’nda, Karşıyaka Spor Kulübümüzle koordinasyon halinde olumlu yönde ilerliyoruz.

İmar Barışı kapsamında tamamlanan kısımları için “Yapı Kayıt Belgesi” alınmasından sonra kalan kısımlara ait İnşaat Ruhsatı alma çalışmaları devam ediyor.
İleride tekrar dava ve itirazlarla karşılaşmamak için titizlikle yürütülen çalışmalarda otopark sorunu, Orman Bakanlığının kullanımında olan ve imar planında otopark olarak görünen alanın, maç günlerinde kullanılmak üzere Spor Bakanlığı’na tahsis edilmesi ile çözüldü. Tahsis işlemi 18.02.2019 tarihi itibarı ile sonuçlandırıldı. Buna göre proje tadilatları yeniden değerlendirildi ve tamamlandı...

Bu sürece destek veren Spor Bakanlığı’mıza, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mıza ve Orman Bakanlığı’mıza teşekkür ederiz.

İnşaat Ruhsatı işlemleri, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda sonuçlanma aşamasına geldi.Bunun için yoğun çaba harcıyoruz.

Merkezi Yönetimin desteği ve girişimlerine karşılık olarak,her siyasi görüşten tüm yerel paydaşların, konunun çözümü doğrultusundaki olumlu ve pozitif yaklaşımlarından büyük memnuniyet duyuyoruz.
Karşıyaka Spor Kulübü’müzün geleceği açısından büyük önemi olan bu yatırımın, bundan sonra tam bir uzlaşı ve hedef birliği ile, diğer stat inşaatlarında da olduğu gibi sorunsuz olarak ilerleyeceğine ve bir an evvel bitirileceğine inanıyoruz...

İZVAK YÖNETİM KURULU

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İZVAK'TAN, STAT, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı