Haber Detayı
12 Nisan 2019 - Cuma 02:14 Bu haber 1160 kez okundu
 
İZVAK'TAN KARŞIYAKA STADI AÇIKLAMASI
İZVAK (İzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı) yapımı devam eden statlar için açıklama yaptı. Karşıyaka Stadı için yapılan açıklama şöyle:
GENEL HABER Haberi


"Karşıyaka’daki stat inşaatında ise Kulüp yönetimi ile koordinasyon halinde olumlu yönde ilerliyoruz. 
Hukuk süreci açısından;
İmar Planının iptali için açılan davalara müdahil olundu. Gereken savunmalar, gerek inşaat alanındaki keşif anında ve gerekse sonrasında yazılı olarak kapsamlı bir şekilde yapıldı. Üniversitelerimizden Mahkemece görevlendirilen Bilirkişiler, geçtiğimiz günlerde raporlarını verdiler. Bilirkişi Raporunun, çok büyük ölçüde savunmalarımızdaki haklılığımızla örtüşen nitelikte olduğunu belirtmek isteriz.
Diğer yandan tamamlanan kısımları için “Yapı Kayıt Belgesi” alınmasından sonra kalan kısımlara ait “İnşaat Ruhsatı” alma çalışmaları devam ediyor.
İleride tekrar dava ve itirazlarla karşılaşmamak için titizlikle yürütülen çalışmalarda otopark sorunu, Orman Bakanlığının kullanımında olan ve imar planında otopark olarak görünen alanların Spor Bakanlığı’na tahsis edilmesi ile çözüldü. Tahsis işlemi 18.02.2019 tarihi itibarı ile sonuçlandırıldı.
Yeni tahsis alanlarının da eklenmesi ile proje alanı büyümüş oldu. Bu durum gözününe alınarak Mimari Proje otopark eklenerek yeniden çizildi.
Bu arada, “Karşıyaka Stadı İkmal Inşaatı” adıyla ,TOKİ’nin Resmi sayfasında yayınlandı. Ancak kesin ihale tarihi henüz belli değil. Bunun için İnşaat ruhsatı işlemlerinin bitirilmesi bekleniyor...
Değerli kamuoyumuzun bilgilerine sunarız...
İZVAK YÖNETİM KURULU"

Kaynak: Editör:
 
Etiketler: İZVAK'TAN, KARŞIYAKA, STADI, AÇIKLAMASI,
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı