301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
13 Şubat 2014 - Perşembe 16:36 Bu haber 938 kez okundu
 
İYİLER DE BİR GÜN KAZANIRMIŞ
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "İYİLER DE BİR GÜN KAZANIRMIŞ" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Sene 2003… Türkiye Kupası’nda İstanbul’da Efes ile yarı final oynuyoruz. Maç öncesi Nevizade tıklım tıklım. Maça giriyoruz.. Hakemlerin yanlı kararlarına polis şiddeti ekleniyor. Salonda büyük bir arbede yaşanıyor. Joplar havada uçuşuyor, kiminin gözü patlıyor kiminin yüzü dağılıyor. Karşıyaka oyundan kopuyor. Sonuç: Hüsran… 

Sene 2004… Tesadüf bu ya bugünün kaptanı İnanç Koç o gün de takımın kaptanı. Türkiye kupasında oynadığımız Yarı final maçının ardından alıyor mikrofonu eline “Bursa’ya gelmeyen Kaf-Kaf’lı değil” diyor. Türkiye’nin dört bir yanından akıyor Karşıyakalılar Bursa’ya… Olmuyor, Ülker’e yeniliyoruz. Sonuç: Yine hüsran…

Sene 2013… Eurochallenge kupasında finale gelmişiz. Büyük uğraşlar sonucunda finali İzmir’e aldırmışız. KSK Arena tıklım tıklım. Maçın başından sonuna kadar öndeyiz. İnanamıyoruz, dakikalar sonra kupa bizim. Atılan su şişesi ve bir sayı farkla uçan hayallerimiz. Sonuç: Çok büyük hüsran…

Geçen hafta… Türkiye Kupası’nda ikinci kez finale kalmışız. Maç Ankara’da.. Ki o Ankara’nın bize bir kupa borcu var. Bu kadar hüsranın üzerine yine gidecek miyiz? Elbette gideceğiz.. Sabahın erken saatlerinde başkentteyiz. Önce Atamızın mezarına gidecek onun rızasını alacağız. Binlerce kişi çıkıyor Ata’nın huzuruna. Önce İstiklal Marşı.. Sonra “Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” diye inliyor Anıtkabir. Atkı açmak, bağırmak yasakmış.. Kimin umurunda.. Biz bağırmıyoruz ki, Atamıza bağlılığımızı haykırıyoruz. Daha sonra mozolesinin başına gidip kulağına fısıldıyoruz; “Atam rahat uyu, Cumhuriyetinin ve laik İzmir’in bekçileriyiz”

Oradan Sakarya Caddesi’ne iniyoruz.. Hani anlatılmaz yaşanır derler ya öyle bir ortam. Kupa kimin umurunda.. Bu havayı soluyoruz ya... Caddenin her tarafından yeşil-kırmızı giyinmiş insanlar çıkıyor karşımıza. Başkent sokakları Karşıyaka marşları ile yankılanıyor. Hayran hayran izleyen Ankaralılar fotoğraf çektirmek için yanımıza geliyor. Bazı tezahüratlara onlar da eşlik ediyor. Biralarımızdan son yudumları alıp salonunun yolunu tutuyoruz.   

Ve maç için salondayız… Çocuğundan yaşlısına, korkusuzca, herkes bağırıyor; “Her yer rüşvet, her yer yolsuzluk”,  “Mustafa Kemal’in askerleriyiz”… Andımız öyle güzel bir eko ile okunuyor ki Efes taraftarının bile alkışlamaktan elleri kızarıyor. İstiklal Marşı hep bir ağızdan söyleniyor. Ayağa kalkmakta tereddüt edenler kibarca! uyarılınca bir anda hazır ola geçiveriyor.

Maç başlıyor… Efesin bütçesi bizden iki-üç kat daha fazlaymış kimin umurunda. Maçın başından sonuna kadar üstün oynayan yeşil kırmızı forma. Son periyoda giriliyor. Artık sahaya bakamıyoruz. Öndeyiz ama çok az farkla. Maç ha gitti ha gidecek derken bu kez kazanan biziz. Hem de bir sayı farkla… bir sayı ile kaçırdığımız Avrupa kupasının intikamını alıyoruz…Koca koca adamlarız.. Göz yaşlarını tutamıyoruz.. Birbirimize sarılıp ağlıyoruz..

Bu işin para ile değil, yürek ile olduğunu cümle aleme gösteriyoruz.

Ve bunca hüsranın ardından “iyiler de bir gün kazanırmış” diyerek kupayı alıp başkentten ayrılıyoruz.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı