301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Mayıs 2014 - Cuma 07:44 Bu haber 1083 kez okundu
 
İKİ DÜĞÜN İKİ CENAZE !
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin "İKİ DÜĞÜN İKİ CENAZE !" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Karşıyaka camiası olarak hareketli bir haftayı geride bıraktık.  Yedi güne bir kongre, bir play-off yarı final maçı iki de acı haber sığdırdık.  Bu hafta gündem yoğun, yerim kısıtlı olunca işlemek istediğim konulara kısa kısa değinmeye çalışacağım.  Güzel haberlerden başlayalım hüzünlülere yazının sonunda yer verelim.

İlk olarak KSK’nin geleceği için çok önemli olan kongre.  Aday olup olmama konusunda uzun süre kararsız kalan Başkan Fatih Diniz, Selçuk Baba’nın desteğini aldıktan sonra fikrini değiştirdi ve tek listeyle gittiği kongrede yeniden başkan seçildi. Bu kongrenin de, kongre sürecinde yaşananların da KSK için son derece önemli olduğunu düşünüyorum. Camiada uzun yıllar sonra ilk defa birlik ve beraberlik havası vardı. Bu ortamın sağlanmasında Fatih Başkan’ın herkesi kucaklayan tavrı, aday olarak gösterilen Ali Erten’in  sağ duyulu açıklamaları büyük rol oynadı. Fatih Başkan’ın listesinde bulunan isimlere baktığımızda öyle hafife alınacak isimler de değil. Sanıyorum artık KSK’de bazı şeyler değişmeye başladı. Neredeyse 20 yıldır yaşanan iç çekişmelerin, ego savaşlarının kulübe hiçbir yarar sağlamadığı anlaşılmış oldu. Fatih Diniz ve ekibine başarılar diliyorum. İstikrarla birlikte başarının da çok yakın olduğunu düşünüyorum.

Gelelim bir diğer güzel habere. Pınar Karşıyaka’nın play-off serüvenine. Yazıyı okuyanlardan bazılarının “elendik, bunun neresi güzel” diye içinden geçirdiğini hisseder gibiyim ama bence basketbol takımının geçtiğimiz sezon ve bu sezon yüksek bütçeli takımlara karşı verdiği mücadele takdire şayandı.  Bu bütçelerle Türkiye Kupasını almak, play-off’ta Efes Pilsen’i eleyerek yarı final oynamak büyük başarı. Bu başarıda emeği geçen Şube Başkanı Tamer Ustaoğlu ve yönetimini, Baş Antrenör Ufuk Sarıca ve ekibini, kutsal formanın hakkını veren oyuncuları, masöründen  malzemecisini  hepsini tek tek kutluyorum.  Umuyorum ki bu ekip korunur ve basketbolda istikrar devam eder.

Gelelim üzücü haberlere. Maalesef bu hafta iki acı haberi birden aldık. İzmir basınına uzun yıllar emek vermiş Gazeteci Süleyman Alasya’yı ve adına tezahüratlar yazılan efsane futbolcumuz Ali Çoban’ı kaybetmenin derin hüznünü yaşadık.

Gazeteci ağabeyim Süleyman Alasya ile tanıştığım günü hiç unutmuyorum. İletişim Lisesi’nde okurken bizi gazetenin basım evrelerini göstermek için Hürriyet gazetesine götürmüşlerdi. Basım evreleri kimin umurunda Hürriyetin kapısından girdiğim andan itibaren gözlerim Karşıyaka muhabiri Süleyman Alasya’yı arıyordu. Çünkü bende ileride onun gibi Karşıyaka’yı yazan, yazılarımla camiaya yön veren bir spor muhabiri olmak istiyordum. Heyecanla spor servisine gittim ve şanslıydım ki Süleyman Alasya ofisinde oturuyordu. Kendisiyle tanışmış, bir gün onun gibi Karşıyaka muhabiri olmak istediğimi söylemiştim.  Daha sonra  Süleyman ağabey ile ne zaman bir araya gelsek kendisine hep o günü hatırlattım.

Geçenlerde hazırlamakta olduğum anı kitabı için konuşmuş, kendisinden Karşıyaka ile ilgili bir anısını istemiştim. Her zamanki heyecanı ve samimiyeti ile beni kırmamış ve anısını anlatmıştı. Anlattığı anıda  ne kadar kıvrak zekalı bir gazeteci  olduğunu ortaya koyuyordu.

Bir diğer kaybımız da efsane futbolcularımızdan Ali Çoban oldu. Ali Çoban ile sorumlusu olduğum yesilkirmizi.net sitesinde Yeşil Kırmızı Ekibi’nden  Nail Diker  2007 yılında enfes bir röportaj gerçekleştirmişti. Vakti olanların,  “bir futbolcu nasıl efsane olur ?“  sorusunun yanıtını öğrenmek için siteye girip o röportajı bir kez daha okumasını  tavsiye ederim.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı