301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Ocak 2014 - Perşembe 17:38 Bu haber 1451 kez okundu
 
HEP BERABERSEK GÜÇLÜYÜZ
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "HEP BERABERSEK GÜÇLÜYÜZ" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz haftaki yazımda eski Basketbol Şube Başkanı Mutlu Altuğ’un sosyal medyadan gönderdiği mesajlara yer vermiş ve yazımı Karşıyaka taraftarının artık yöneticilerin sosyal medya üzerinden sen – ben kavgalarından sıkıldığını ifade ederek bitirmiştim. Şuan görevde olan Basketbol Şube yönetiminden konuyla ilgili bir açıklama gelirse de yine bu köşeden yayınlayacağımı belirtmiştim.  Basketbol Şubesi önceki gün kulübün resmi sitesinden beklenen açıklamayı yaptı ve 2013 Haziran ayından itibaren genel bir değerlendirme yayınladı. Yerim dar olduğu için bu açıklamanın önemli bölümlerini sizlerle paylaşacağım; 

- 2013 Yılı Haziran ayında devir alınan yaklaşık 1.8 milyon TL borcun bugün itibariyle 842 bin TL’si kapatılmıştır. Kapatılan bu borca cari hesap borçları, oyuncu borçları yanında altyapımızın 3 aylık 2012-2013 dönemi maaş borçları da dahildir.

 - Şube yönetimi tarafından yaratılan kaynak yaklaşık 800 bin TL’dir. Konuya ilişkin çalışmalar devam etmekte olup sene sonu şube hedefi 1 milyon TL’dir. Bu tutar basketbol şubesi tarihindeki en yüksek tutardır.

- Şubemizin bugün itibariyle 2013-2014 sezonundan üst yapı ve altyapı olarak (sezon içerisinde ayrılanlar dahil) herhangi bir oyuncu veya teknik-idari personel borcu bulunmamaktadır.

 - 2012-2013 Sezonunda kapatılan bölgesel lig takımımız tekrar kurulmuştur. Ayrıca altyapıya her ay düzenli olarak belli bir miktarda kaynak aktarımı yapılmaktadır.

- Her ne sebeple olursa olsun kurumsallaşma ve borçsuz kulüp ve borçsuz şube oluşturma yönündeki çabalarımızdan ödün verilmeyecektir.

- Kişisel her türlü menfaatimizi ve önceliklerimizi ikinci plana atarak, özveri ile çalıştığımızı belirtmek isteriz. Bizler genel kuruldan aldığımız emaneti bozmadan, geleceğe yönelik ilave külfetler altında ezilmesine zemin hazırlamadan, hakkını vererek, tekrar genel kurulda sahibine, yani büyük Karşıyaka Taraftarına teslim edeceğiz. Sükunetimizi korumamızın asıl nedeni kongrede konuşulacakları başka mecralara taşımanın yersizliğine olan inancımızdır. 

Yukarıdaki maddeler Karşıyakalı basketbol severlerin kafasındaki soru işaretlerini kaldırmış ve içlerini rahatlatmıştır diye düşünüyorum.  Konuyla ilgili bana göre en güzel açıklama da Baş Antrenör Ufuk Sarıca’dan geldi, "Rüzgar ne kadar sert eserse essin, kayadan götüreceği tozdur. Önemli olan zor günde beraber olup, ayakta kalmak. Rüzgar karşıdan eserken ne kadar berabersin mühim olan bu. Biz hep berabersek güçlüyüz.”dedi.

Ufuk hoca ne de güzel söyledi…

Deniz Gezginci
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı