301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Nisan 2014 - Cuma 10:00 Bu haber 959 kez okundu
 
GÜNDEMDE YİNE STAT VAR
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "GÜNDEMDE YİNE STAT VAR" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz hafta ki yazımda çiçeği burnunda Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın Karşıyaka Spor Kulübü ile ilgili önüne gelecek ilk konunun “stat” olacağını yazmış ve bu konunun uzun süre tartışılacağını belirtmiştim.  Daha yazının mürekkebi kurumadan Akpınar’ı ziyaret eden ilk kafile KSK yöneticileri oldu ve sizin de tahmin ettiğiniz gibi ana gündem konusu “stat” idi. 

Mutu Başkan, daha önce Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nden TOKİ’ye  devredilerek  54 milyon 88 bin lira bedelle Ali Acar İnşaat firmasına ihale edilen, Yalı’ya yapılması düşünülen stat ile ilgili “Sahile yapılacak stat projesi geleceği baltalar ve kentin dokusunu zedeler.”  açıklamasını yaptı. Bu açıklama basına yansıdığı anda yeşil kırmızılı taraftarların sosyal medya üzerinden isyanı başladı.

Acaba KSK Başkanı Fatih Diniz bu açıklamanın ardından ne düşünüyordu ? Bu sorunun cevabını benim gibi yeşil kırmızılı taraftarlar da çok merak ediyordu. Fatih Başkan ile yaptığım görüşmede; “Siyasetçi olmadığım için bu konuda benim taraf olmam yanlış olur. Ben KSK’nin menfaatlerinin tarafındayım. Benim gönlümden geçen hem Yalı’ya hem de yapılabiliyorsa Örnekköy’e stadın yapılması” dedi.

Elbette ki Fatih Diniz’in gönlünden geçen tüm Karşıyakalıların isteği ancak yıllardır stat konusunda boş vaatlerle kandırılan yeşil kırmızı sevdalılarının bu açıklamalardan ne kadar tatmin olacağı bilinmez. Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar’ın Yalı’ya yapılacak stat ile ilgili bütün verileri ortaya döküp oraya neden stat yapılamayacağı konusunda Karşıyakalıları ikna etmesi gerekiyor.

Geçtiğimiz hafta ne yazdıysam bu hafta önüme çıktı. Geçen haftaki yazımın ikinci bölümünde play-off’a kalan A2 takımına değinmiş, profesyonel olan gençlerin son haftalarda A takımda oynatılarak gençlere şans verilmesi gerektiğini savunmuştum. Teknik Direktör Yusuf Şimşek dün yaptığı açıklama ile bunun tam tersini ifade etti. Yusuf Hoca; “Genç ve altyapıdan oyuncularla sahaya çıkıp zan altında kalmak ve vicdan azabı çekmek istemiyorum. Böyle yaparsam insanların emeğini çalarım ve bu büyük haksızlık olur. Rakiplere de yazık ve günah. İnsanlar bu işin altında başka şeyler arayabilir. Bir iki değişiklik olabilir ama kalan maçlarda aynı kadro ve ciddiyetimizle mücadele edeceğiz" dedi.  Bu da ayrı bir bakış açısı. Takımın başında Yusuf hoca olduğu için kararlarına saygı duyacağız elbet.  En azından açıklamanın “bir iki değişiklik olabilir” kısmına olumlu yönde bakalım ve Yusuf Hoca’nın hiçbir zan altında kalmadan yer verebildiği kadar gençlere yer vermesini umalım.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı