301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
18 Ekim 2014 - Cumartesi 09:28 Bu haber 1583 kez okundu
 
GÖRÜŞME NOTLARIM - 1
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin GÖRÜŞME NOTLARIM – 1 başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Geçtiğimiz iki hafta boyunca Karşıyaka’daydım. Uzun süredir üzerinde çalıştığım “Yeşil Kırmızı Anılar”  kitabıma son noktayı koymak için gitmiştim. Hem çok güzel anılar topladım hem de ne zamandır görüşmek istediğim bazı isimlerle röportaj yapma fırsatı buldum.  Sağ olsun kapısını çaldığım herkes beni çok samimi ve sıcak bir şekilde karşıladı. Bir çoğunun “Bunları ilk kez sana anlatıyorum” lafı çok hoşuma gitti ve beni onurlandırdı. Antalya’ya cebimde genç nesillere aktarmanın heyecanını yaşadığım çok sayıda anı ve gündem yaratacak çarpıcı röportajlarla döndüm. Birkaç hafta boyunca ki yazılarımda Karşıyaka’da  yapmış olduğum görüşmelerle ilgili kendi izlenimlerimi sizlerle paylaşacağım.

Metin  Yıldırım maalesef yıldı …

İlk röportajı Karşıyaka Futbol Altyapı Sorumlusu ve Futbol Şube yöneticisi Metin Yıldırım ile gerçekleştirdim. Kendisiyle görüşmek istedim çünkü bana göre KSK’ye son yıllarda gelmiş en iddialı açıklamaları yapan genç bir isimdi. Açıkçası daha önce tarafıma yaptığı “KSK’yi Barcelona gibi yapacağım” açıklamaları dikkatimi çekmişti.

Metin Yıldırım genç, dinamik, heyecanlı bir yönetici. Anladığım kadarıyla KSK’de çok şeyler yapmak istiyor ve başarının altyapıdan geleceğine inanıyor. Bence bu inancında da çok haklı. Altyapıya gelir elde etmek için KSK Arena’da Altay ve Antakya Medeniyetler konserleri düzenledi. Bu konserlere gelen kişi sayısı beş yüzü geçmedi. Bırakın taraftarları KSK Başkanı ve Futbol Şube yöneticileri bile konserlere gitmedi. Hani “Dimyat’a pirince giderken eldeki bulgurdan olmak”  sözü vardır ya konserlerden 120 bin TL gelir beklenirken 60 bin TL zarar edildi ve bu zararı kendi cebinden ödedi.
 
Dün Metin Yıldırım ile tekrar konuştum. Sesi üzgün ve kırgın geliyordu. “Hiçbir yerden destek görmedim başkan oluncaya kadar görevi bırakıyorum” diyordu. Muslukları kapatmış. Enerjisini ve maddi gücünü kendi başkan olunca kullanmaya karar vermiş. Başkan Fatih Diniz ile bugün yapacağı görüşmenin ardından görevi bırakacağını açıklayacakmış.  Maalesef bugüne kadar bu camiada taş taş üzerine koymaya çalışan, ön plana çıkan herkesin bir şekilde hevesi kaçırılıdı.  Keşke Metin Yıldırım yıldırılmasaydı.

Üstatlar anlattı biz dinledik…  

Anı kitabımı yönetici anıları, gazeteci anıları, sporcu anıları ve taraftar anıları diye dört bölüme ayırdım. KSK ile ilgili Gazeteci anıları olur da duayen gazeteciler Erkin Usman ve Gürkan Ertaç’ın anıları o kitapta yer almaz mı ?  Erkin Baba ve Gürkan Baba aldılar sazı eline başladılar KSK ile ilgili anılarını anlatmaya. Genç nesiller olan ben ve  Gökhan Özyurtlu da büyük bir keyifle dinledik.  Uzun yıllar Karşıyaka muhabirliği yapan Gökhan Özyurtlu’nun anıları da olmazsa olmazdı bu kitapta. Sağ olsunlar bana epeyce vakitlerini ayırdılar.  Ben de uzun bir aradan sonra yeniden gazete kokusunu ciğerlerime çekmenin mutluluğu ve gelecek nesillere aktaracağım enfes güzellikte ki anılarla Yeni Asır gazetesinden ayrıldım. 

Görüşmelerde  bana değerli vaktini ayıran herkese çok teşekkür ederim.  Önümüzdeki hafta diğer görüşmelerle ilgili notlarımı yazmaya devam edeceğim.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı