301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Aralık 2015 - Pazartesi 18:22 Bu haber 1166 kez okundu
 
FİLEDE İLK YARININ ARDINDAN
Yeşil Kırmızı köşe yazarlarından Barış Tezer'in FİLEDE İLK YARININ ARDINDAN başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Filede normal sezonun ilk yarısını kapattık. Sezon başında yeni transferleri tanıtma , şube yönetimi - taraftar tanışma kokteylinde açıklanan "Şampiyonluk" hedefini baz alırsak ilk yarıyı hayal kırıklığı olarak değerlendirmemiz lazım. O zaman ki düşüncem "Mevcut kadroyla Play-Off'u kovalarız. Devre arasında takviye yaparsak taraftar desteği ile her Play-Off'ta olduğu gibi favorilerden biri olabiliriz" idi. İlk yarı sonunda gelinen nokta aynen bu şekilde.

Koca bir ilk yarıyı ardımızda bıraktık. Mükemmel iş yoktur , şube yönetimimizin de yanlışları ve doğruları oldu. Öncelikle yanlışlarımıza bakalım. En büyük yanlışımız transfer politikamız olmuş. Çünkü daha ilk yarı bitmeden iki yerli , iki yabancı oyuncumuzla yollarımızı ayırdık. Senelerdir özellikle yabancı oyunculardan verim alamıyoruz. Milletin yabancıları takımlarını lige çıkarırken ; bizimkiler adeta gençlerimizin önünü kesiyorlar. Yanlış transfer olayının saha içindeki boyutunun dışında birde şubeye getirdiği maddi külfeti var. Zaten kendi yağıyla kavrulmaya çalışan bir şubeyiz , bu yanlış transferler bütçede yeni yeni delikler açıyor. Bakın daha ilk yarının son maçı öncesi menajerimiz 3 bin lira için konakladığımız otelde rehin kaldı. Erdal Acar'ın devreye girmesi sonrasından son anda maça yetişebildi. Yanlış oyuncu transferleri sonrası insanın aklına iki şey geliyor. Ya oyuncuları transfer etmeden hiç izlemiyoruz ve menajerlerin sözüyle transfer yapıyoruz. Ya da izleyip alıyoruz fakat özellikle futbolda olduğu gibi Karşıyaka'nın havasını soluyan 180 derece değişiyor. Harika bir semtte yaşayıp emekli moduna geçiyor.

İlk yarı sonundaki en büyük kazancımız dört oyuncuyla yollar ayrılınca mecburiyetten de olsa gençlere şans vermek oldu. Sezon başında tribündeki en büyük şikayet takımın mücadele etmemesiydi. Ne zaman ki genç kardeşlerimiz formayı teslim aldılar mücadele seviyemiz her geçen hafta arttı. Altyapımızdan yetişmiş Aslı'nın ablalığıyla Ay-Yıldızlı armanın kutsallığını bilerek mücadele eden kızlarımız yüzümüzü güldürmeye başladılar. Giray Yıldırım hocamız da gençlerimizle birlikte güzel bir uyum yakaladı ve son dört maçta üç galibiyet aldık.

Önümüzde kulübümüzün geleceğini yakından ilgilendiren bir kongre süreci var. Bu demek oluyor ki ikinci yarıya yeni bir şube yönetimiyle başlayacağız. Umarım kulübümüz için en hayırlı sonuçla kongre salonundan kol - kola "Kaf - Kaf" çekerek ayrılırız. Çünkü birlik ve beraberliğe her zaman olduğundan daha fazla ihtiyacımız var. Şubenin başına kim gelir ve ne düşünür bilemem fakat şahsi düşüncem : "İkinci yarı bu kardeşlerimizle Play-Off kovalayalım. Hedefe ulaşsak da ulaşamasak da iyi bir tecrübe kazanmış olurlar. Yeni transferlerle borcumuza borç katacağımıza gençlerimizi kazanalım."

Barış TEZER
ksk_brs@hotmail.com
twitter : @baristezer12
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı