301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Nisan 2015 - Cumartesi 09:34 Bu haber 1796 kez okundu
 
ESKİ STADLARA YENİ ÇÖZÜM
Alsancak Stadı en kısa sürede yıkılıp yeniden yapılacak, Atatürk Stadı'na yeni çatı yapılıp zemin yenilenecek, eski Buca Stadı yeniden hizmete girecek
GENEL HABER Haberi


Bu sezon İzmir'de yaşanan stat sıkıntısı yüzünden İzmir kulüpleri büyük sıkıntılar yaşamış Altınordu bazı maçlarını Manisa'da, Karşıyaka Buca'da, Altay Menemen'de, Göztepe'de bir maç için Sakarya'ya gitmişti. Gençlik ve Spor Bakanlığı'nin sezon başında yaptırdığı testler ve incelemeler sonucu depremde yıkılma riski bulunduğu gerekçesiyle maçlara kapatıldığı için yaklaşık 8 aydır atıl durumda bekletilen Alsancak Stadı'nın akibetiyle ilgili dün ilk resmi açıklama Gençlik Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu'dan geldi.

İzmir futbolu figürleri

Tatlısu, emektar tesisin açık ve kapalı tribünleri ile hizmet binasının en kısa sürede yıkılacağını, stadın 2015-2016 sezonunun ikinci yarısından itibaren futbol müsabakalarına açılacağını söyledi. UEFA standartlarında yenilenecek tesise şu an olduğu gibi sadece doğu-batı yönünde tribün inşa edileceğini ve seyirci kapasitesinin 15 bin 500'e çıkarılacağını belirten Tatlısu, "İnşaatın tümü belki yetişmeyebilir ama tribünleri kademeli olarak devreye sokup, maçları oynatmayı planlıyoruz" dedi. Tatlısu, Alsancak Stadı'nın yola bakan cephesinde yer alan ve Altay kulübü ile il müdürlüğünün kullandığı binanın yıkılarak yerine İzmir futbolu figürlerinin yer alacağı duvar örüleceğini açıkladı.

Atatürk stadı hamlesi
Çürüyüp dökülmeye başlayan kapalı tribünün ahşap çatısı için 2009 yılından bu yana ödenek bekleyen Atatürk Stadı'nda çalışmalar başlıyor. Yenileme ödeneği 2015 başında çıkan tesisin çatısı, güvenlik ve bariyer sisteminin yenilenmesi için ilk ihale tamamlandı, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı. Yeni çatıda eskisi gibi ahşap malzeme kullanılmayacak. Bu arada kulüplerin sıkça şikayet ettiği zeminin de sezon tamamlandıktan sonra yaz döneminde ele alınarak tamamen değişeceğini dile getiren Ali Osman Tatlısu, stadın ısıtma sorununun da çözüldüğünü söyledi.

Buca Stadı açılıyor
Bucaspor'un Buca Arena inşa edilmeden önce sürekli kullandığı, son olarak 2011-2012 sezonunda Altınordu'nun maçlarına ev sahipliği yapan Buca İlçe Stadı yeniden kapılarını açmaya hazırlanıyor. Üç yıldır profesyonel maçlara kapatılan emektar tesisien 4750 seyirci kapasitesiyle İzmir futbolunun hizmetine gireceği açıklandı. Buca Belediyesi'nin bir ara yeşil alan yapmak üzere çevresindeki duvarları kaldırdığı tesisin 2015-2016 sezonuna yetiştirileceği bildirildi. (YENİ ASIR)
Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı