301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
30 Temmuz 2014 - Çarşamba 14:00 Bu haber 1918 kez okundu
 
ERDOĞUŞ İLE SEZON ÖNCESİ ENİNE BOYUNA
Yeni sezon öncesi iddialı bir kadro kuran ve hazırlıklarına start veren voleybol takımımızın Baş Antrenörü Alper Erdoğuş ile görüşerek takımımızın durumu ve hedefleri hakkında bilgi aldık.
VOLEYBOL Haberi


Yeşil-Kırmızı:  Yeni sezon hazırlıklarına başladınız. Öncelikle hayırlı ve başarılı bir sezon olsun demek istiyoruz.

Alper Erdoğuş: Teşekkür ederim. Çoğu takımdan erken başladık çalışmaya. Antrenmanlarımız ağır fakat oldukça verimli ve neşeli geçiyor. Bu ağır ve erken çalışmaların karşılığını ligde alacağız.

 Yeşil-Kırmızı:  Transferi yönetimle uyumlu bir şekilde çalışarak bizlerin pek alışkın olmadığı şekilde erken bitirdiniz transferi. Transfer süreciyle ilgili bizlere bilgi verir misiniz?

 Alper Erdoğuş: Önceliği iç transfere verdik ve iki isim dışında firesiz tamamladık. Geçtiğimiz yıl iki senelik bir plan doğrultusunda yola çıktık. Aslında kafamda 3-4 yılı kurgulamıştım fakat sözleşmem iki yıl olduğundan iki yıllık kısmını açıkladık. Gizem ve Büşra ile bu plan doğrultusunda çalışmak isterdim fakat olmadı. Taraftarımız emin olsun ki çok daha fazla katkı koyacak oyuncularla yerlerini doldurduk. Geçen sezon gençlerimizi takıma katkı koyabilecek seviyeye getirmemizin faydasını bu sezon başı gördük. Elimizde takıma katkı koyabilecek oyuncu sayısının fazlalığı maddi anlamda elimizi kuvvetlendirdi. Daha az fakat takıma direkt katkı koyabilecek oyuncu transferi ile iddialı bir kadro kurduk.

Tabi bu işin birde yönetimsel boyutu var. Şube başkanımız ve yöneticilerimiz büyük fedakarlıklar yaptılar. Özellikle 1.Lig patentli iki yabancı oyuncuyu transfer etmek hiç kolay bir iş değil. Çok şanslı olduğumuzu düşündüğüm bir konu daha var ki iki menajer ile çalışıyoruz. Her zaman teknik ekip ve oyuncularımıza en iyi şartları hazırlamak için mesai harcıyorlar.

 Yeşil-Kırmızı:  Çalışmalara başlayalı çok uzun zaman olmadı fakat biraz bilgi alabilir miyiz?

 Alper Erdoğuş: Daha öncede belirttiğim gibi çalışmalara biraz erken başladık. Antrenmanlarımız ağır ve yorucu bir tempoda geçiyor. Fakat takımın istekli ve arzulu çalışması beni çok memnun ediyor. Bu çalışmaların semeresini ligde alacağız. Bildiğiniz gibi geçen sezon ligin en çok "5 set" takımıydık ve çoğu maçlarda son setleri ilk set gibi oynadık. Bunlar hep bu ağır antrenmanlar sayesindeydi. 

 Yeşil-Kırmızı:  Beş yerli transferimiz şuan takımla çalışıyorlar. Durumları hakkında neler söylemek istersiniz.

 Alper Erdoğuş: Hepsi daha önce çalıştığım ve tanıdığım oyuncular. Takıma verebilecekleri katkıları biliyorum. Beş oyuncumuzda İzmir'e hazır olarak geldiler. Çünkü anlaştığımız an kendilerine bir çalışma programı yolladık. Hatta yeri geldi takıldıkları zamanlarda görüntülü olarak görüşerek birlikte çalıştık. Şuan itibariyle takımın sıcak ortamının kendilerini hemen etkilediğini gözlemliyorum. Adaptasyon süreçlerinin çok uzun süreceğini düşünmüyorum.

 Yeşil-Kırmızı:  Son olarak bu sene hedefimiz nedir?

 Alper Erdoğuş: Mevcut sisteme göre tek hedef Play-Off. Çünkü tüm sezonun karşılığının alındığı yer Play-Off. Kafamda sadece Play-Off ve ilk dördü olabildiğince erken garantilemek var. Ne kadar erken garantilersek o ana kadar daha az süre almış oyunculara daha çok şans verme olanağım olur. Çünkü Play-Off'ta her oyuncumuza ihtiyacımız olacak ve sahaya girdiği an herkesin takıma direkt katkı koyacak seviyede olması çok önemli.

yesilkirmizi.net / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı