301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
11 Ağustos 2014 - Pazartesi 09:31 Bu haber 1845 kez okundu
 
DİNİZ: STAD KONUSU FAZLA KAŞINIYOR
KSK Başkanı Fatih Diniz, "Yalı'ya da Örnekköy'e de stat istiyoruz" diyerek ortada kaldı.
GENEL HABER Haberi


İzmir'de statlar konusundaki tartışmalar sürüyor. Hükümetin tarafından Karşıyaka'da Yalı'ya, Göztepe'de ise Gürsel Aksel Tesisleri'ne yapılacak statların ihalesi gerçekleştirilmişti. Karşıyaka Yalı Stadı'nın yer teslimi bile yapılırken, iki stadın iptali için Şehir Plancıları Odası dava açtı. Daha önce stat projelerine onay veren Karşıyaka ve Göztepe, bu kez yan çizdi.

YÖNETİMLER DEĞİŞTİ

Bir süre önce İzmir'den giden heyetin Gençlik ve Spor Bakanlığı yetkilileri ile yaptığı toplantıda, İzmir'de Karşıyaka ve Göztepe'ye 15'er bin kişilik iki stat yapılması karara bağlanmıştı. Bu karara dönemin Karşıyaka Başkanı Cihan Büyükoral ve Göztepe Başkanı Hüseyin Altınbaş da, 'Tamam' demişti. Ancak yönetimler değişti, İzmir için büyük önem taşıyan iki stat projesi de sekteye uğradı.

Karşıyaka Başkanı Fatih Diniz, "Burada devletin bir yeri var. Devlet bu yerine stat yapmak istiyor. Birileri de yaptırmak istemiyor. Karşıyaka Kulübü'nün tasarrufu hakkı yok. Karşıyaka Kulübü stat ile ilgili taraf olamaz. Karşıyaka Kulübü'nün şu anda kullanmakta olduğu yere bir stadyum yapılmak isteniyor. Bunu yapacak olan Karşıyaka Spor Kulübü'nün kendisi değil. Dolayısıyla devlet buna karar verdiyse yapacak. Birileri yaptırmayacaksa yaptırmayacak. Bunu hep beraber göreceğiz. Kimin yaptırıp kimin yaptırmayacağını göreceğiz" dedi.

"SONUÇLARINI GÖRECEGİZ'

'Yalı'ya stat yapılmasını istiyor musunuz?' sorusuna şöyle yanıtlayan Diniz, "Böyle bir tercihimiz yok. İstiyor musunuz? İstemiyorsunuz? Ben stat istiyorum. İki tane stat istiyorum. Biri Karşıyaka'ya diğeri Örnekköy'ye. Her ikisi de yapılsın" dedi.

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'ın, "Kulüplere de bir şey söylemek istiyorum. Bir tahrikle geçen sene gündemde olmadığı halde 'Alsancak Stadı yıkılacak' diye yaygara çıkartılıp, yürüyen kulüplerimiz vardı. Şimdi stat yapalım diyoruz birileri engelliyor." şeklindeki açıklamasının sorulması üzerine Diniz, şöyle konuştu: "Hukukçu değilim. Şehir Plancıları Odası dava açtıysa dava devam eder. Sonuçlanırsa hep beraber göreceğiz. Bizi kulüp olarak hiç ilgilendirmiyor. Karşıyaka Kulübü'nün şu anda stattan daha önemli işleri var. Sezona başlayacak. 15'inde sahaya çıkacak. Ligler başlayacak. Transferler hala devam ediyor. Kişisel olarak de maalesef buraya çok vakit ayıracak halim yok. Madem yapılmak isteniyor, iki yere birden yapılsın. Kim yapmak istiyorsa yapsın. Bu konu biraz fazla kaşınıyor.

Maalesef ki Türkiye'de hiçbir şehirde yapılacak statlarla ilgili bu kadar polemik konusu olmadı. Türkiye'de ligde takımı olmayan şehirlere stadyumlar yapıldı. Hiç tartışma olmadı. Bu hadise buraya geldiğinde fazla polemik konusu oldu. Kulüpler taraf olamaz. Kulüpleri sürekli hep bir şeylerin içine çekmeye çalışıyor. Kulüpler siyasi arena gibi değil. Kulüplerin siyasi işlerle hiçbir işi olmaz. Kulüpler sadece kendi işlerine bakarlar. Özetle Yalı'ya ve Örnekköy'e iki stat birden yapılsın istiyorum."  (SABAH)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı