301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
12 Mart 2014 - Çarşamba 09:41 Bu haber 753 kez okundu
 
DEPLASMAN YASAĞINA TEPKİ
İzmir'in 5 takımı Karşıyaka, Göztepe, Altay, Bucaspor ve İzmirspor’un taraftar dernekleriyle Taraftar Hakları Derneği, illerin "Spor Güvenlik Kurulları"nın verdikleri deplasman yasağını protesto etti
FUTBOL Haberi


Türktiye'nin 1949 yılında imza attığı İnsan Hakları Evrensel Bildirgesi’ndeki, "Herkesin serbestçe dolaşma ve oturma hakkı vardır" maddesine dikkat çekiliken şu görüşlere yer verildi:

"Seyahat hakkı anayasal güvence altındadır. Taraftarların en büyük hakkı olan takımlarını desteklemeleri, keyfi olarak yasaklanmaktadır. Anayasal hakkımız gasp edilmektedir. Spor ruhuna, insan haklarına aykırı, demokratik toplumlarda kabul edilemez yasaklar konulmaktadır. Futbolu para olarak görenlerin deplasmanı güvenlik sorunu olarak algılaması doğaldır. Hatadan dönülmeli, başından beri hatalı yapılandırılan 6222 sayılı kanun da tribün emekçileriyle de görüşerek değiştirilmeli."

Taraftar Hakları Derneği Başkanı Efe Sakızlıoğlu, yasakları birlikte protesto etmenin milat olduğunu söylerken Göztepe Yalı Derneği Başkanı Behçet Şenözhür ise şöyle konuştu:

"İğneyi kendimeze de batırmalıyız. Önceden birlikte maç izleyen taraftarlar 1980 sonrası ayrıştırıldı. Göztepe maçında başına satırla vurulan Karşıyakalı taraftar ölümden döndü, ona vuran 14 yıl ceza aldı. Şiddet eğilimindeki grupları dışlayıp bu birlikteliği İzmir’den tüm şehirlere yaymalıyız." DHA

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı