301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
10 Kasım 2014 - Pazartesi 12:11 Bu haber 17754 kez okundu
 
DELİ HAKAN: KSK’DE HAKAN ŞİRİN KOMPLEKSİ VAR
Sene 1981-82.. Umutların son maça taşındığı ancak hüsranla sonuçlanan Bandırma deplasmanın da tanıştı çok sevdiği Karşıyaka ile. O gün Bandırma sokaklarında kendinden büyük ağabeylerinin şaşkın bakışları arasında içindeki öfkeyle sinirlerine hakim olamamış camları çerçeveleri aşağıya indirmişti. Öfkeliydi, deliydi. Henüz 17 yaşlarındaki gencin bir gün Karşıyaka tribünlerinin başına geleceği o günlerden belliydi. Karşıyaka tribünlerinin gençlik hareketinin öncüsü olan, deplasmanlara kaldırdığı önünde kuru kafa bayrağı bulunan “Ölüm Treni” otobüsleri ile rakip takımların kabusu olan, yine çok sevdiği kulübü sayesinde Türkiye’nin en çok konuşulan Menajerlerinden olan Hakan Şirin’in namı diğer Deli Hakan’ın hikayesi.
ROPORTAJLAR Haberi
YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Karşıyakalılar sizi çok iyi tanıyorlar ama yeni neslin daha yakından tanıması için kısaca kendinizi tanıtır mısınız ?

HAKAN ŞİRİN: Bu anlatacaklarımı eski Karşıyakalılar bilir yeni  nesil pek bilmez. Karşıyaka’da eskiden her yer tarihti. Karşıyaka İstasyonundan Soğukkuyu’ya giden meşhur bir yol vardı. Zübeyde Hanım Parkı’nın orda ki  Osmanpaşa Camii’nden Soğukkuyu’ya çıkardın.  İşte oralar gerçek Karşıyakalıların, KSK’nin kurucularının, yani müslümanların oturduğu yerlerdi.  Eski ağabeylerimiz çok iyi bilirler orada Hayal ve Beyazıt sinemaları vardı. Şimdi Hükümet Konağı’nın olduğu yerden bahsediyorum.  O meşhur 1836 Musavvat Sokağı’nda doğup  büyüdüm.

Okumayı fazla sevmiyordum. Ailem okumam için çok uğraştılar ama içimden okumak gelmiyordu. Benim haylaz bir adam olacağım daha gençlik yıllarımda belli oldu. Çok kavgacıydım. Önüme gelen herkesle kavga ederdim.  16-17 yaşlarında sahile doğru çıkmaya başladım. Bizim oturduğumuz semtte sahile çıkmak önemliydi çünkü garip bir ailenin çocuğuydum.  Hiç unutmuyorum Bandırma deplasmanı vardı sene 1980-81. Benden iki yaş büyük arkadaşlarım “Bandırma’ya maça gelecek misin?” diye sordular. Bende “Nasıl geleyim ev ayağa kalkar” dedim. Tabii o zamana kadar hiç evden ayrılmamışım, dışarıda yatmamışım.  Eve hiç haber vermeden arkadaşlarım beni aldılar trenle Bandırma’ya götürdüler. İnanır mısınız o gün trende oturacak yer yoktu. Bandırma’ya kadar bagaj bölümünde gittim. Benim Karşıyaka hayatım Bandırma deplasmanı ile başladı.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Karşıyaka tribünleriyle tanıştıktan sonra kendinizi bir anda tribünün  önlerinde bulmaya başladınız. ?

HAKAN ŞİRİN:  Bandırma’ya gittiğimde 15-16 yaşlarındaydım. Evden kaçmışım,  Bandırma’ya gitmiştim. O maç berabere bitti ve biz şampiyonluktan olduk. Ben o gençliğin verdiği sinirle tek başıma kapalı dükkanların camlarını çerçevelerini ayağımla tekme atarak  indirmeye başladım.  Yolda yaklaşık 1500 kişi otobüslere trenlere yürüyorduk ve benim bu sinirimi gören benden büyük ağabeylerim bana kızıyorlardı.  Benim bir gün bu tribünlerin başına geleceğim oradan belliydi.

Sonra Karşıyaka  - Göztepe maçlarıyla  birlikte hayatıma Karşıyaka iyice girmeye başladı. Yaşım ilerledikten sonra  Hergele Meydanı’nda meşhur abilerimiz eski Karşıyakalılardan Duman Ahmet, bir dönem Sezen Aksu’nun gitaristliğini de yapan  Şovşak Bülent  ağabeylerimiz bizi fanatik Karşıyakalı yaptılar.

 O zamanlar 19 yaşındaydım ama benim hiç yaşıt arkadaşım olmadı. Hep büyüklerle dolaşır, gezerdim. Hep onları dinlerdim. Zamanla Hergele de anormal derecede söz sahibi olmaya başladım. Mesela Çarşı’da o zamanlar hırsızlar emekli maaşını çekmeye gelen yaşlı kadınları beklerlerdi. Biz aynı zamanda polis vazifesi  de görürdük.  Hem aktiftim hem de agresiftim. Yine bir gün yaşlı bir kadının bankadan çıkışta çantasını çalmışlardı.  Hırsızın peşinden Alaybey Anıtına kadar koştum.  O önden kaçıyor ben arkadan kovalıyorum. Baktı ki yakalayacağım çantayı yolda attı. Ama benim derdim çanta değil ki  onu yakalamak.  Çantayı almadan koşmaya devam ettim ve namussuzu Anıtın orda yakaladım. Biz böyle Karşıyakalıydık. Yaşlısına saygımız küçüğümüze sevgimiz vardı. Amigoyduk ama kimsenin kalbini kırmazdık. Bir kere saygı vardı. Şimdi saygı kalmadı.  Enteresan bir nesil geldi. Ne kendilerine faydaları var ne de büyüklerine saygıları var.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: “Deli” lakabı nereden geldi ?

HAKAN ŞİRİN: Anlatıyorum ya işte deplasmana giderdik ben tek başıma üç bin kişinin üzerine saldırırdım. Beni kimse tutamazdı. Üzerime  10 tane polis gelirdi onlar da zor tutardı.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Tribünleri rahmetli Albay Gökmen ağabeyden almıştınız değil mi ?

HAKAN ŞİRİN: Şampiyon olduğumuz 1987 senesinde rahmetli Albay  Gökmen ağabey  maçlardan önce çıkıp orta sahaya giderdi. Bir baba hindi çektiriyordu. Bizde saygı vardı o varken biz çıkmazdık. Daha sonra o maçta yorulduğunu söyledi ve tribünleri bize teslim etti. Nur içinde yatsın allah rahmet eylesin.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizin zamanınızda deplasman otobüslerinin isimleri vardı.

HAKAN ŞİRİN: İlk başlarda sadece  benim otobüsümün ismi vardı “ölüm treni” Benden beş altı sene sonra Selami  Gönülkırmaz “Salam” kendi otobüslerinin adını  “Lordlar kamarası” koydu.  

Biz İbrahim Koç, Tahir Türetken, Hasan Denizkurdu gibi isimlerin zamanında amigoluk yapmıştık. İddia ediyorum benim gibi bir insan Karşıyaka’ya çok nadir gelir. Herkes benim bu işleri “Deli Hakan” lakabından dolayı yapabiliyorum, o paraları o şekilde  alıyorum zannediyordu. Halbuki onunla alakası yok.  Herkes benim büyüğüme ne kadar saygılı,  küçüğüme de ne kadar  sevgi dolu olduğumu bilirlerdi.

Pazartesi günleri yönetim kurulu toplantılarına katılırdım. Çarşamba günü beni Yaşar Holding’e Metaş’a yolluyorlardı. Salam ile birlikte gidip James Bond çantasıyla para alıyorduk. Maç duyurularının yazılı olduğu kartonları Pazartesi günleri Çarşı’ya asardım Çarşamba günü 30 otobüs dolardı. O zamanlar iyi de bir nesil, çok  iyi Karşıyakalılar vardı. Soğukkuyu, Şemikler, Nergiz, Bostanlı… Herkes birbirini tanıyordu.  Maçlara inanılmaz derecede çok talep olurdu. Biz en kötü deplasmana 30 otobüs kaldırıyorduk. Eskişehir’e 100 otobüs kaldırdığımı bilirim. Şimdi 100 otobüsü millet garajdan bulamaz. Ben 19 yaşında Garaja bir gidiyordum beni yolda karşılıyorlardı. Salam ile otobüslerin plakalarını alıyorduk, kaporasını veriyorduk.  Cumartesi akşamı saat 23.30 da Sahilde olun diyorduk ve oluyorlardı.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Karşıyaka taraftarı o zamanlar da holigan mıydı ?

HAKAN ŞİRİN: Holiganlığın ötesinde ben anormal derecede kavgacı bir tiptim. En ufacık bir şeyi kavga ile çözüyordum. Çok kavga ediyorduk. Ama kime karşı hep karşı takıma karşı. Karşıyakalı bir büyüğümüze, küçüğümüze hayatımız boyuncu hiçbir zaman saygısızlığımız olmadı.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizin agresifliğiniz tribünlere yansıyordu diyebilir miyiz ?

HAKAN ŞİRİN: Sadece ben değil ki benden öncekiler  de öyleymiş. Mesela rahmetli Gode Cengiz hem sevilen hem saygı duyulan bir insanmış ama kavgacıymış. Karşıyaka’da kavgacı olmayan yok ki. Bu Karşıyakalılara özgü bir şey.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Sizle birlikte Karşıyaka tribünleri Türkiye’de nam salmaya başladı değil mi ?

HAKAN ŞİRİN: Biz bir Ankara’ya giderdik 2000 kişiyi ben götürürdüm 2000 kişi de orada okuyan üniversiteli gençler gelirdi tribünleri doldururduk. İstanbul’a giderdik ona keza, Eskişehir ona keza. Karşıyaka sevgisi vardı içimizde ve kitlelere yayılmıştı. Maçlara anormal derecede talep vardı.  

 

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Tribünleri bırakmanız nasıl oldu. Ne zaman geri plana çekilmeye başladınız ?

HAKAN ŞİRİN: Menejerlik hayatımın başlaması ile tribünleri bıraktım. Her şey insana bir vesile olur ya işte bu da böyle bir şey. O zamanlar başkanımız İskender Mesudiyeli. Bana bir gün “Hakan Fenerbahçe kulübü adam göndermiş bizim Ülken’i kaçıracaklarmış. Sen Ülken’i takip et” dedi.  “Nasıl kaçıracaklarmış başkan sen o işi bana bırak”  dedim.  Bir akşamüstü dört arkadaş arabada Ülken’in evinin önünde ronta yattık. Bende bir hırsla kim gelecek diye bekliyorum. Saldıracak yer arıyorum çünkü. Ülken de  bir yandan Fenarbahçe’ye transfer olmak istiyor. Fenerbahçelilere  evini tarif etmiş. Bir baktım çıtı pıtı 1.72 boylarında zayıf biri geldi. Tam kapının ağzında ensesinden yakaladım. Bizi dört kişi görünce çekindiler. Gelen de çok meşhur biri yıllarca Fenerbahçe’de kamp müdürlüğü yapmış, menajerlik yapmış  Ufuk Gezeroğlu. Biz adamı dövmeye gittik adam beni düğüm yaptı iyi mi ?. Başladı “Ben seni tanıyorum, sen şöylesin, sen böylesin. İsmini İstanbullarda duyuyoruz. Bak biz Ülkeni kaçırmaya değil konuşmaya geldik” dedi.  Sonra bana “Gel İstanbul’a bizim misafirimiz ol  menajerliği seninle birlikte yapalım. Bu işi sana öğreteyim”  dedi. O sezon biz Ülkeni Ocak ayı geldi vermedik. Lig sonunda başkan satmak zorunda kaldı ve Fenerbahçe’ye sattık.

Haziran ayıydı o zamanlar cep telefonu yok. Ufuk Gezeroğlu’na  ev telefonunu vermiştim. Rahmetli babam “İstanbul’dan seni Ufuk Gezeroğlu diye biri aradı” dedi.  Ben geri arayınca beni İstanbul’a davet etti.  Sene 1990 senesi İstanbul’a bir gittim  gidiş o gidiş. Normalde az kalacaktım, küçük bir çanta yapmıştım kendi me  üç ay kaldım İstanbul da.  menajerliğe bir ay oldu bunların yanında kendim cin gibiydim aktiftim. Her şeyi kavradım çözdüm menajerlik olayını. Ufuk abide çok popüler biri. Menajerlik hayatım Hakan Şükür ile Arif Galatasaraya yeni geldiler Arif Zeytinburnundan gelmişti. Beni floryaya gittim ilk bunlarla konuşmaya. Sene 1992 senesi. İnanırmısın Aksaray Laleli de Hakan Şükür ile Arif’i getirdiğimde Ufuk ağabey sen şimdi Menajer oldun dedi. Benim Menejerli hayatım Hakan Şükür ve Arif ile başladı. Sonra da beni kimse tutamadı. Beş senede anormal derecede mesafe katettim. Spor camiasının içinde beni tanımayan yok. Sebep yine KSK’dir her şeye vesile olan. Amigoluğum sayesinde bu çevreyi edindim. Menajerliğin en büyük özelliği çevren isterse elinde Ronaldo olsun. Biz de Karşıyakalıyız bu işi aktiftim. Fenerbahçe, Gs Trabzon inanılmaz bir giriş yaptım. Son dönemler Tanju’nun Siirt organizasyonunu ben yaptım. Rıdvan ağabeyi Vanspor'a ben götürdüm. Türkiye’de iç piyasada hala rekor bendedir. Bugün bir Mehmet Topuz’un transferi 10 milyon Euro + Gökhan Emreciksin. Bugünün parası 43-44 trilyon para.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Şuan Türkiye’nin bir numaralı Menajeri siz misiniz ?

HAKAN ŞİRİN:  Bir numarası dersem ukalalık olur. Mesela Ahmet Bulut çok gündemde olan bir numara gibi gözüken bir  menajer ama Almancı. Bu menajerliği yapacak en son adam ama yapıyor neden çünkü arkasına Okan, Arif, Emre, Arda  gibi isimleri almış. Benim gibi çıkıp da “Ben Hakan Şirin’im seninle çalışmak istiyorum” diyemez. Ben bu işin mutfağından geldim ve iddia ediyorum bu işi en iyi bilenlerdenim. Futbolcu konusunda hiç yanılmadım. Hayatım boyunca hiç hatırlamıyorum benim bir takıma götürdüğüm futbolcunun yedek oturduğunu. Tabii işin içine karakteri  katmıyorum. Futbolcu kavun değil içini koklayarak karakterini anlayım. Karakterini de yavaş yavaş öğrenmeye başlıyorsun.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Dönem dönem Karşıyakalı futbolcuların da menajerliğini yapıyorsunuz ?

HAKAN ŞİRİN: KSK’ye fazla değinme benim yaramı deşme boş ver . Karşıyaka benim içimde bir uhdedir. KSK’yi ve İzmir kulüplerinin durumunu görüp insanların utanması lazım. İzmir’de bir tane takım kalmadı. Bunun sebebi de kulüplerin başında adam gibi adam olmaması. Bu işleri bilen bir adam yok. Ne Altınordu, Göztepe, Altay, Karşıyaka’da işi bilen adam yok. Kulübünü severek bu işi yapan adamlar yok. Herkes tayinle geliyor. Ondan bu İzmir’den adam olmuyor. Karşıyakalı büyüklerimiz hatırlar biz buradan Akhisar’a otobüs yollardık. Akhisarsporun İzmir’e gelecek otobüsü yoktu. Bizim yolladığımız otobüsle  Çarşamba günü gelirdi KSK ile antrenman maçı yapardı. Kulübün altında yemeklerini yedirir tekrar Akhisar’a gönderirdik. Akhisar şimdi nerede biz neredeyiz ?

Ama eli kulağında çark tekrar bize doğru dönüyor. İddia ediyorum KSK’yi yine benden başka kimse bir basamak yukarı çıkaramaz. Ben 1987 senesinde Amigoyken kulübün şampiyonluğuna nasıl katkı sağladığımı Başkan İbrahim Koç’a sorabilirsiniz. Ondan sonraki şampiyonluklara bakacak olursak da 35-40 senede Karşıyaka’nın toplam üç şampiyonluğu var. İkisinde süper lige yükseldi bir tanesinde de B kategorisinden şimdiki PTT 1. Lige yükseldi. Birinde amigoyum öbür ikisinde de menajerlik yapıyorum. Hüseyin Hamamcı’nın şampiyon yaptığı kadroda beş tane ilk on birde oyuncum vardı. Kemal Kılıç ile şampiyon olduğumuz senede de ilk on birde 9 tane oyuncum vardı. Ama Karşıyaka Spor Kulübü’nde maalesef insanlarda Hakan Şirin kompleksi var. Ben menajerliğe başladım ilk transferim Antalyaspor’a Diyarbakır gibi yerden futbolcu Fazlı’yı götürdüm. Fazlı orada iki sene top oynadı daha sonra 4,5 milyon dolara Beşiktaş’a verdik. Şimdi Sarıyer’den Bayram ve Kamil’i getirmişim 1,5 milyon dolara Bayram’ı Beşiktaş’a verdik. Benim böyle örnek vereceğim dünya kulüp var. Benim menajerlik gözüme bakar mısın?  Üçüncü ligde ki Altınordu’dan Hakan Demir’i Altay’ verdim adam Türk futboluna damgasını vurdu. Transfer etmek için Beşiktaş,  Fenerbahçe sıraya girdi. Gel gelelim insanların kompleksleri yüzünden Karşıyaka’ya faydalı olamıyorum.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: Karşıyaka’ya ne iyi futbolcular geliyor da burada bir türlü oynayamıyorlar. Sizce futbolcuların KSK’de başarısız olmasının nedenleri  nedir?

HAKAN ŞİRİN: Futbolcuların KSK’de başarısız olmalarının sebebi yöneticiler.  Futbolcuları seçen sensin, antrenörü alan sensin, futbolcuları buraya toplayıp yediren sensin. Sen yönetici olarak futboldan anlamıyorsan, fırın sütlaç futbolcuları toplarsan başarılı olamazsın. İzmir’de herkese söylüyorum hatta iddia ediyorum 15 gün Güzelyalı’da oturacağım Göztepe’ye takım yapacağım. Geleceğim 15 gün Karşıyaka’ya takım yapacağım. PTT 1. Ligini birisi birinci,  öteki ikinci bitirir. KSK ile Göztepe’yi örnek veriyorum çünkü bu iki kulübün de taraftarları var. Karşıyaka’ya şuan bizi çağıracaklar gel yardımcı ol diyecekler.  KSK’yi  süper lige çıkartırım. Cenk Karace başkanı arayıp sorsunlar. Cenk Karace başkan olduğunda yönetim kurulu beni çağırdı.  Oktay Yeşiller’in ofisinde 15 günde KSK’nin kadrosunu yaptım. O zamanki yöneticilerin hepsi bilir. Bana güvendiler, bana inandılar bende onları mahçup etmedim. Hiç ukalalık yapmıyorum şuan bu takım PTT 1. Ligde oynuyorsa bana dua etsinler.  Kulübün yüzüncü yılında beni çağırmadılar. Kulübü Belediye’ye sattılar, tayinle adamları başkan yaptılar. Bizim bu kulübü yüzüncü yılında şampiyon yapmamız lazımdı. Beşiktaş’ı nasıl kulübün menajeri Sinan ağabey şampiyon yaptı biz Karşıyakamızı yapamadık. Hakan Şirin oradan girmesin buradan girmesin. Çünkü insanlarda Hakan Şirin kompleksi var. Bu adam amigoydu bak nerelere geldi, altında şu araba var muhabbetleri yapıyorlar. Burada insanların bir yerlere gelmesini, başarılı olmasını istemiyorlar. Paçasından asılıyorlar.

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: KSK’ye kırgın mısınız ?

HAKAN ŞİRİN: Çok kırgınım çok. Kongrede oyumu Azat Yeşil ağabeyimize attım ama Cihan Büyükoral kazandı. Cihan ağabey amigoluk zamanımın on numara başkanlarından biriydi. Geçen başkanlık döneminde beni Foça’ya çağırdı. “Başkanım beni dinleyeceksen, benden yardım istiyorsan sana yardımcı olayım. Ama dinlemeyeceksen benden sadece fikir alacaksan hiç birbirimizi oyalamayalım.  Sen ne yapacaksan yap” dedim.  “Yok Hakan ekonomik sıkıntı çekiyorum bana yardımcı ol” dedi. Bismillah dedim transferleri yapmaya başladım. Yine yıllar sonra  kulübe girmiştim ama öyle bir şey ki KSK cadı kazanı gibi bir yer.  Kulübe dört futbolcu getirdim. Benim getirdiğim dört futbolcuyla takım ilk üçün içinden düşmedi. O sezon Adnan’ı getirmiştim 34 yaşında diye baştan vıdı vıdı yapanlar Adnan’ın aşığı oldular. Dört değil altı tane getirseydim bu sene Cihan Büyükoralın zamanında çıkmıştı. Ama ne oldu yine millet hakkımda “Hakan Şirin yine para götürüyor” diye konuşmaya başladı. Ben evde civ civ beslemiyorum bu işi para için yapıyorum. Kulüpte yöneticilerle yumruk yumruğa girdim. En sonunda “Tamam bundan sonra futbolcu getirmiyorum” dedim. Karşıyakalılar doğruları bilsin diye söylüyorum  Cihan Büyükoral  gibi bir insan bile bana kazık attı.  Yine bir kıyak daha  yapayım dedim Cihan Başkana “1 trilyon bul  sana üç  tane adam getireceğim.  500’ünü içerde alacağı olan futbolculara dağıtalım geri kalanını da peşinat olarak  dağıtalım dedim. Millet peşinatını almadan gelir mi?  Bu takım o sezon lige çıkacaktı. Meğer Cihan başkan bizi oyalıyormuş.  Karşıyakalı büyüklerimiz kusura bakmasın futbolcu milletinin  hepsi evli barklı insanlar. Ben onlara verdiğim sözleri tutamazsam bir daha Menajerlik yapamam. Futbolcu milleti bana menajerliğini vermez. Ben Karşıyakalıyım ama profesyonel de menajerim. Kulübü federasyona verdim ibreti alem olsun diye futbolcuların hepsini aldım götürdüm. O sezon benim KSK’ye getirdiğim futbolcuları kapış kapış kaptılar. Benim getirdiğim futbolcuların ne kadar iyi futbolcu olduğunu anlasınlar.

Koskoca KSK’ye yıllardır stajyer antrenör getiriyorlar. Pazar günü futbolu bırakmış,  pazartesi antrenör olmuş hocalar. KSK yeni yetme antrenörlerle bir yere varamaz. KSK’ye daha evvel bu liglerde şampiyonluk yaşamış, tecrübeli,  işi bilen antrenörler lazım. Ama biz söylüyoruz ne söylersek bizi dinlemiyorlar. Ben artık yorulduğum için sıramı bekliyorum. Kulübün başına pep parasız insanları getiriyorlar. Bir gün paralı birini bu kulübe getireceğim. Nasıl şampiyon yapılıyormuş,  bir senede süper lige nasıl çıkarılıyormuş İzmir’e tekrardan göstereceğim.

 

YEŞİL KIRMIZI EKİBİ: İleride KSK’de yönetici veya başkan olma hayaliniz var mı ?

HAKAN ŞİRİN: Yok be babacım. Ben hayatım boyunca başkan olmam. Herkes haddini bilecek. Başkan dediğin adamın parası olacak. Kusura bakmasınlar ama çoğunun  kıçında don yok kulübe yönetici,  başkan oluyorlar. Neyin yöneticisi neyin başkanı oluyorsunuz? Paranız yok, futbol bilginiz yok, fikriniz yok. Biz nasıl ileri gideceğiz. KSK’nin yıllardır borcu 4-5 trilyondu.  Kulübü son 10 senedir belediyeye kaptırdılar belediye girdi gireli borç 30 trilyon oldu. Kimse bunlara değinmiyor.  Kimse kulübü düşünmüyor.

YEŞİL KIRMIZI: Karşıyakalılara söylemek istediğiniz son bir şey  var mı?

HAKAN ŞİRİN: Ben kahroluyorum. Ben bu ülkede sekiz tane kulübün şampiyon olmasına katkı sağlamışım. İki kere Antalyaspor, üç kere Diyarbakırspor,  Karabükspor, Eskişehirspor…  Bir gitsinler Hakan Şirin’i orada sorsunlar. Mesela Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e gitsinler beni sorsunlar. Antalyaspor’un her düştüğünde çıkarmışım. Hakan Keleş ile  birlikte takıma altı kişiyi almışım götürmüşüm takım lige çıkmış. Bir daha düşmüş Cenk İşler’i götürmüşüm 21 tane gol atmış şampiyon yapmış. Bende öyle futbolcular var. Öyle bir göz var. 

yesilkirmizi.ne / özel

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı