301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
19 Temmuz 2014 - Cumartesi 09:08 Bu haber 1023 kez okundu
 
CAMİA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI !
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin CAMİA ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYMALI ! başlıklı yazısı
FUTBOL Haberi


Elimizi kulağımıza götürüp üç kere tahtaya vuralım da nazar değmesin.  Karşıyaka Spor Kulübü’nde  bu sene tüm şubelerde işler yolunda  gibi görünüyor. Geçtiğimiz sene bu zamanlar rica minnet futbolcu transfer edilirken,  kampa bile gidilemezken bu sene KSK çok ayrı bir görüntü sergiliyor.

Futbolda geçtiğimiz dönem başarılı olan isimler kadroda tutulurken transferde de hüsrana uğramamak için Teknik Direktör Yusuf Şimşek’in bildiği, tanıdığı, daha önce öğrencisi olan isimler transfer edildi. Özellikle yabancı oyuncular Kahe ve Juninho’nun gelmesi, Ofeodu’nun elde tutulması Kaf-Kaf için bir nevi geçtiğimiz senelerde yapılan yabancı transferi hatalarından ders çıkartıldığının kanıtıydı. Tabii önemli olan bu isimlerin kağıt üzerinde yıldız olması değil, sahada gösterdikleri performans. Karşıyakalılar çok iyi biliyor ki bu kulübe ne yıldızlar geldi de yeşil kırmızılı  formayı giydikten sonra taraftarları hayal kırıklığına uğrattı. O nedenle umalım ki bu yıl farklı olsun. Yusuf Hoca’nın öğrencileri hem kendisini hem bizleri yanıltmasın.

Geçen yılın Türkiye Kupası Şampiyonu apoletli basketbol takımında da işler yolunda gibi gözüküyor. Baş Antrenör Ufuk Sarıca’nın listesindeki oyuncular bir bir alınıyor. Fenerbahçe Ülker’e kaptırılan Can Altıntığ dışında transferde pek bir olumsuzluk gözükmezken, Diebler’in takımda kalması ve yeni yabancılar Kenny Gabriel, DJ Strawberry’in transferleri takıma ayrı bir hava kazandıracağa benziyor. Batista’da bir şekilde takımda tutulursa Pınar Karşıyaka bu sene yine ilk dörde oynar gibi gözüküyor.

Voleybolda şube başkanı Vural Budak her ne kadar mütevazi açıklamalar yapsa da  hedefin öncelikle Play-Off olduğunu söylese de inanıyorum ki herkesin gönlünde Karşıyaka voleybol takımının tekrardan hak ettiği 1.lige dönmesi yatıyor. İç transferi genç oyuncuları da monte ederek sorunsuz bir şekilde halleden takıma Aslı Türker, Esra Ötücü, Gülbahar Akgül, Buket Yılmaz, Nihal Çalışkan gibi tecrübeli isimleri  de takıma dahil edildi.  Yabancı oyunculardan Kazak orta oyuncu Alessia Safronova   ve daha önce Beşiktaş forması giyen Belaruslu Marina Tumas’ın da gelmesi ile inanıyorum ki bu yıl voleybolda bir şampiyonluk gelecektir.

Transfer dönemine baktığımız zaman üç şubede de yönetim elinden geleni yaptı. Şimdi sıra hocalara, sporculara, taraftarlara ve camiaya geldi. En önemli görev camianın. Fatih Başkan önceki gün önemli bir açıklama yaptı; "Futbolcuların transfer taksitlerini, peşinatlarını ve primlerini ödeyemezsek tıkanır kalırız. Camiamız elini taşın altına koymalı” dedi.

Eğer bu yıl gerçekten farklı olsun isteniyorsa herkes başkanın sözlerine kulak asmalı ve camia da üzerine düşen görevi yapmalı.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı