301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
04 Temmuz 2014 - Cuma 09:33 Bu haber 1412 kez okundu
 
ÇADIR
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin ÇADIR başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Gazeteler “Karşıyaka’ya Stat Müjdesi” başlıklarını atmaktan, siyasetçiler stat işini seçim propagandası yapmaktan, yönetenler Karşıyakalı taraftarları “enayi” yerine koymaktan bıkmadıysa ben de stat ile ilgili yazılarıma ısrarla devam ediyorum. Daha önceki yazılarımda stat ile ilgili “bu pilav daha çok su kaldırır” yazmıştım. Maalesef aynı şeyleri yazmaya devam ediyorum.  

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar önceki gün çok talihsiz bir açıklama yaptı. “Gerekirse çadır kurarım yine de Yalı’ya o stadı yaptırmam” dedi. Bu açıklamanın ardından sosyal medyada kıyamet koptu.

“Şakadır, böyle bir açıklama olmuş olamaz” diyen de oldu. “Çadırımın üstüne şıp dedi damladı. Allah CHP’yi başımızdan almadı almadı” diyen de.

“Yıllardır hiçbir şey yapmadınız bırakın bari yapana engel olmayın” diyen de oldu. “Siz çivi çakmayın çakılan çiviyi elinizde keserle dolaşıp sökün işiniz bu” diyende.

Hüseyin Mutlu Akpınar’a naçizane tavsiyem Karşıyakalıların bu kadar hassas olduğu konularda böyle sert çıkışlar yapma başkan. Belediye başkanı olmadığınız yıllarda KSK  ve stat konusu ile ne kadar yakından ilgilendiniz bilmiyorum ama yıllardır bu insanlar stat ile ilgili çok masal dinledi, çok kandırıldı, çok fazla kalpleri kırıldı. O nedenle böyle hassas konularda bu kadar hoyrat olma, açık yaraya tuz basma başkan.

 Bu konu “Karşıyaka'nın göbeğinde bir yoğunluğun yapılmasını istemiyoruz” gibi kısa cümlelerle geçiştirilmekten çoktan çıktı başkan. Karşıyakalıların önüne bu stadın neden yapılmaması gerektiğini belgelerle koymalısınız. Bu işi AKP – CHP siyasi çekişmelerinden çıkarıp eğer işin içinde bir rant varsa bunu da açıklamalı insanları ikna etmelisiniz. Hatırlarsanız seçimden önce yaptığımız bir telefon konuşmasında “Gerekirse Yalı’ya yapılacak stat konusunu referanduma götürürüm” demiştiniz. Bence “istemezükkkk” zihniyetindense bu işi referanduma götürüp, stadın Yalı’ya neden yapılmaması gerektiği ile ilgili insanları ikna edip,  Karşıyakalıların iradesine başvurmak en doğrusu başkan.

Bırakın taraftarları bu  konuda KSK kulüp başkanı Fatih Diniz’in bile doğru  bilgilendirilmediğini düşünüyorum. Neden mi ?  Hüseyin Mutlu Akpınar’ın stadı Örnekköy’e yapacağını açıklamasının ardından gazetelerde şöyle haberler çıktı. “KSK Başkanı Fatih Diniz TOKİ'nin eski stadının yerine yenisini yapmasıyla  iki stada birden sahip olmalarının sevindirici olacağını söyledi”

Eğer Fatih Başkan gerçekten böyle bir beyanat verdiyse kendisine üzücü bir haberim var. Maalesef öyle ikinci bir stat falan yok Fatih başkanım. Ortada siyasi çekişme var, rant var, verilen sözler var ama maalesef ikinci bir stat yok. Hadi ikinciyi geçtik bir tane bile yok.

Öyle hemen umutsuzluğa kapılmakta yok. Stadımız yok dediysek çadırımız olmayacak demedik ya. Yalı’ya yapın şöyle yeşil-kırmızı büyük bir çadır. Direklerini de o kadar büyük çakın ki semtin her yerinden gözüksün. Biz Karşıyakalılar da bakıp bakıp enayiliğimize doymayalım.

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı