301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
08 Şubat 2014 - Cumartesi 08:25 Bu haber 1482 kez okundu
 
BÜYÜKORAL: STADA SAHİP ÇIKIN
KSK'nin eski başkanı Büyükoral, "Biz stat projesi için çırpındık. Kulübün kurtuluşu o statta. Karşıyakalılar ayağa kalksın" dedi
GENEL HABER Haberi


Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın Karşıyaka ve Göztepe'ye yapmayı planladığı, ancak ihaleleri bile gerçekleşmesine rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin karşı çıktığı, 15'er bin kişilik iki statla ilgili tartışmalara, farklı bir yorum da KSK eski başkanı Cihan Büyükoral'dan geldi. Karşıyaka Yalı Caddesi'nde bulunan Karşıyaka Stadı'nın yerine uygulanacak stat projesinin fikir babası olan Büyükoral, bu konuda camialara da iş düştüğünü söyledi.
Polemik konusu yapılan statların, kulüplerin kurtuluşu olduğunu vurgulayan Büyükoral, projeyle ilgili eleştirilere şöyle yanıt verdi: "Göreve gelir gelmez KSK'ye stat kazandırmak için her kapıyı çalmaya başladık. O zaman Ulaştırma Bakanı olan Binali Yıldırım'dan çok yardım gördük. Önce Örnekköy'e yöneldik, ama bu projenin harfiyat ve çevre düzenlemesi nedeniyle pahalı olacağı ve mülkiyet problemi yüzünden uzun zaman alacağını görünce, Karşıyaka Stadı projesini hazırlattık."
Bu aşamada Binali Yıldırım'dan çok büyük yardım gördüklerini vurgulayan Büyükoral, "Avam projeyi, Spor Bakanlığı'nın projelerini yapan ve bu konuda üstad olan Bahadır Kul hazırladı. Bu iş için 20 bin dolara anlaşma yaptık. Sonra İzmir'de çıkan farklı sesleri önlemek için İZVAK bünyesinde tüm kulüplerle anlaştık. Onursal Başkanımız Selçuk Yaşar'ı bile bu stat projesi çok heyecanlanırdı. 28 Kasım'da projeyi anlatan brifinge, Karşıyaka Beleiye Başkan Yardımcısı Hüseyin Çalışkan da katıldı" dedi.
Bu projenin herkes tarafından çok iyi bilindiğinin ve tanıtımını yaptıklarının altını çizen Büyükoral, "Şimdi KSK yönetimi ve camiasının bu projeye sahip çıkma adına gereken hassasiyeti göstermediğini görüyorum. Oysa kulübün kurtuluşu bu statta. Karşıyakalılar ayağa kalkmalı ve başta yönetim olmak üzere bu projenin, stat ve kulüp binalarıyla birlikte gerçekleşmesi için kararlılıkla hareket etmeli" ifadesini kullandı.

Yeni trend bu
KSK eski başkanı Cihan Büyükoral, stadın Karşıyaka'da trafik sıkışıklığı yaratacağı yolundaki eleştirilere ise "Bu projeyi hazırlayan kişi, dünyanın her tarafında statları inceleyen bir kişi. Yeni trend bu. Statlar toplu ulaşımla gelinecek veya yürüme mesafesinde olacak şekilde konumlandırılıyor. O nedenle trafik sorun olmaz. Ama bu stat projesi gerçekleşmezse, KSK yılda 10 milyon liralık bir geliri kaybeder" dedi.YENİ ASIR

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı