301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
21 Ocak 2018 - Pazar 01:51 Bu haber 1335 kez okundu
 
BÜYÜKKARCI TAM YETKİYLE GÖREVDE
Karşıyaka'nın Mutlu Altuğ yönetiminin istifası sonrası yapılan olağanüstü kongresinde başkanlığa kulüpte daha önce 2014-15 ve 2016-17 sezonlarında basketbol şube başkanlığa da yapan Turgay Büyükkarcı seçildi.
GENEL HABER Haberi


Yeni yönetim futbol ve basketbol şubelerinin yarışmacı haklarının bir şirkete devredilmesi konusunda tam yetki aldı. Karşıyaka Belediyesi Zübeyde Hanım Nikah Dairesi'ndeki kongreye AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli ile Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili İdil Yiğitbaşı da katıldı. Uzun süredir şirketleşerek yatırım ortağı bulup borçlarından kurtulmaya çalışıp bunun için daha önce 2 kongre yapan, son dönemde adı Folkart Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Mesut Sancak'la anılan kulüpte genel kurul üyeleri, görüşmeler sonrası yönetime isim, renkler ve logo aynı kalmak koşuluyla futbol ve basketbol şubelerinin yarışmacı haklarının tamamının bir şirkete devredilebilmesi için yetki verdi.
Şirketleşme yetkisinin ardından başka aday olmadığı için tüzük gereği yarın yapılması gereken yönetim seçimleri bugüne alındı. Dün divan kuruluna yönetim listesi veren tek isim olan Turgay Büyükkarcı, enkaz edebiyatı yapmayacaklarını, çözüm üretebilmek için aday olduklarını söyledi. Büyükkarcı, "Sportif başarı önemli ama mali disiplin de şart. Karşıyaka taraftarları başı dik dolaşacak. Bize verilen yarışmacı haklarının devri görevi namusumuz" dedi. Büyükkarcı, yeni dönemde kulüpte 2 yıl önce yapılıp sonuçları açıklanmayan denetlemenin camiayla paylaşılacağını da vurguladı. Kaf-Kaf'ın borcu  57 milyon 612 bin 541 TL olarak açıklandı. Büyükkarcı'nın yeni yönetimi tamamı daha önce kulüpte yöneticilik görevinde bulunmuş Gökhan Şensan, Cenk Karace, Mehmet Yaya, Cafer Aralı, Serkan Odaman, Serkan Ergüven, Hakan Çeliker, Gökşin Konsoloğlu, İlter Köseoğlu, Önder Ülkü, Hasan Çelik, Levent Dağhan, Ziyanur Hasbay, Rıfat Tekbaş, Ersin Ergin isimlerinden oluştu.

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı