Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

Haber Detayı
01 Kasım 2014 - Cumartesi 08:44 Bu haber 1324 kez okundu
 
BÜYÜKKARCI: HEDEF EUROLEAGUE
KSK Basketbol Şube Başkanı Turgay Büyükkarcı, 8 ayda 2 kupa kaldıran Pınar Karşıyaka'nın 5 yıllık rotasını çizdi
BASKETBOL Haberi


Büyükkarcı, "Bu 5 yılın içinde Euroleague katılma, lig şampiyonluğu ve altyapı devrimi var" ifadesini kullandı

Türk basketboluna adını 'Ateşli taraftarı', 'Basketbol sevgisi' ve 'Kupaları'yla yazdıran Pınar Karşıyaka, Cumhurbaşkanlığı Kupası ile başladığı 2014-2015 sezonunu yeni kupalarla kapatmanın hesaplarını yapıyor. Genel kurul sonrası Basketbol Şube Başkanlığına getirilen Turgay Büyükkarcı, KSK'de hedeflerin bitmediğini 5 yıllık yeni program dahilinde yeni başarılara yelken açacaklarını söyledi. Öncelikle yakalanan başarının anahtarını 'Uyum' olarak açıklayan Büyükkarcı, "Daha yapacak çok işimiz var" dedi. 

Uyum içinde çalışıyoruz
Takım içinde büyük bir uyumla yol aldıklarını belirten Büyükkarcı, "Basketbolculardan, teknik heyete, yönetimden sponsorumuza hatta taraftara kadar çok ciddi bir birlik beraberlik ve uyum yakaladık. Bu bizi yeni başarılara da götürecek. Önemli olan buraya gelmek değil, burada kalabilmek. Ana ve şube yönetimiyle 5 yıllık bir program hazırlıyoruz. Bu program Karşıyaka basketbolunun geleceğini sağlama almayı, altyapının daha iyi ve verimli çalışmasını amaçlıyor" dedi. 

Euroleague katılacağız
5 yıllık programda Karşıyaka taraftarına EuroLeague maçlarının izlettirilmesinin de yer aldığını belirten Büyükkarcı şöyle devam etti: "Karşıyaka bir basketbol kenti ve bu büyük ligde oynama ayrıcalığını tüm taraftarlarımız tadacak. Mali yapıyı güçlendirmek ve bu mali yapıyla birlikte basketbolumuzu Avrupa'nın en yüksek seviyesine çekmek istiyoruz. Sponsorumuzla uyum içindeyiz ve onlar da başarılardan büyük mutluluk duyuyor. Verdikleri desteğin karşılığını fazlasıyla alıyorlar. 

Eskiler destek veriyor
Şube yönetimi başarı için çok yoğun bir mesai harcıyor. Başkanımız Fatih Diniz ve yönetim kurulunun yanı sıra eski şube başkanları da maddi manevi bize destek oluyor. Tarihimizin en yüksek kombine bilet satışını yaptık, reklam gelirlerimiz de en üst seviyede. Basketbolcuların özverisine Başantrenör Ufuk Sarıca da büyük katkı koyuyor. Zaten Sarıca'nın katkısı tartışılmaz. O'nun basketbol bilgisi, enerjisi ve oyuncularla sıcak dialoğu bizi bu noktalara getirdi." GÖKHAN ÖZYURTLU (YENİ ASIR)

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı