301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Temmuz 2015 - Cuma 08:20 Bu haber 1932 kez okundu
 
BUÇUKLU SEMTİN HERGELE ÇOCUKLARI
Yenigün gazetesi köşe yazarlarından Deniz Gezginci'nin BUÇUKLU SEMTİN HERGELE ÇOCUKLARI başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


Bu anıyı da ekleyeyim, şunu da atlamayayım, ha bitti,  ha bitecek derken aradan on yıl geçti. En sonunda KSK’nin taraftar, yönetici, sporcu ve gazeteci anılarının yer aldığı “Buçuklu Semtin Hergele Çocukları”  kitabı basıldı ve raflardaki yerini aldı.

Farkındayım uzun süredir bu köşeyi ihmal ettim ama şunu öğrendim ki bir kitabı yayınlamak, o kitabı yazmaktan daha zormuş. Neyse ki bu aşamada ben şanslıydım ve tecrübeli yayıncım B Yayınlarının sahibi Hayri Bildik kitabın basım işlerini  çok kısa bir sürede  halletti.

Gelelim kitaba… Hani derler ya “Geç olsun ama güç olmasın” diye bu kitapta geç oldu ama tam istediğim gibi oldu. Kapağından, ismine, içeriğine kadar her aşaması içime sindi. Tabii benim için önemli olan kitabın dış görünümünden  çok içeriği idi. Anı sahiplerinin bana anlattıklarını okuyucuya düzgün bir şekilde aktarabilmiş miydim ? En büyük kaygım da bu idi. Ne mutlu ki anı sahiplerinden   çok iyi geri dönüşler aldım. İçim rahatladı.

Karşıyakalıların kısa süre içerisinde kitaba sahip çıkması, kitabın D&R, İdefix gibi çok büyük kitap evleri tarafından tüm Türkiye’de satışa çıkması,  yazdığı kitaplarla bizlere kılavuzluk eden Yaşar Aksoy ağabeyimin kitap ile ilgili olumlu geri dönüşü, değerli büyüklerim Ekrem Güçsav ve Bülent Zeren ağabeyimin kitabı KSK Spor Tarihi Müzesi’ne koymaları, o yılları yaşayanların anılarının bir kez daha hafızalarda canlanması, yaşları nedeni ile o günleri yaşamayan genç  arkadaşlarımın kitabı okuduktan sonra ki heyecanları, geri dönüşleri   benim için tarifi imkansız duygulardı.

Bu kitabın sizlere ulaşmasında teşekkür edecek o kadar çok kişi var ki. Öncelikle anılarını benimle paylaşan tüm yeşil kırmızı sevdalılarına, çok kısa sürede kitabı basan B-Yayınları Genel Yayın Yönetmeni Hayri Bildik’e, kitabı yeşil kırmızı taraftarlara biran evvel ulaştırmak için can siper hane olan KSK Store’a, kitaba muhteşem bir kapak tasarımı yapan Umut Baysal’a, kitabın tanıtımı için enfes bir video hazırlayan Altan Ecevit’e, arka kapak fotoğrafını çeken meslektaşım Gökhan Özyurtlu’ya , bana kalbini açan, anılarını benimle paylaşan tüm Karşıyakalılara sonsuz teşekkür ediyorum.

Anıları canlı dinlemeye ne dersiniz ?

Maalesef  kitabın basımının ardından Türkiye’de fazla kalamadım ve Münih’e dönmek zorunda kaldım.  Eksik olmasın herkes kitabı imzalı istedi. Ne de olsa Biz Karşıyakalıyız ve farklı bir şey yapmamız icap eder. Aklıma şöyle değişik bir imza ve tanıtım günü geldi. Ağustos’un ikinci haftasında İzmir’de olacağım. Büyük bir salonda tüm anı sahiplerini davet edip, taraftarlarımızın da katılacağı bir imza günü ve panel düzenlemeyi düşünüyorum. Bu panelde hem eskiler bir araya gelip anılarını tazeleyecek hem de yeni nesil anı sahiplerini (kitabın kahramanlarını) yakından tanıma, bu anıları onların ağzından bir kez daha dinleme fırsatı bulacak. İnanıyorum ki bu panelin  de KSK tarihinde ayrı bir yeri olacak. Panel ile ilgili çalışmalara başladım. Çok kısa zamanda detayları sizlerle paylaşacağım.

Kitabı baş tacı eden tüm “Buçuklu Semtin Hergele Çocukları” nı selamlıyor, sevgi ve saygılarımı gönderiyorum. Ve bir kez daha tekrarlamak istiyorum; “İzmirli olmak ayrıcalık, Karşıyakalı olmak bu ayrıcalığın buçuk farkıdır”

Bana bu ayrıcalığı yaşatan tüm Karşıyakalılara sonsuz teşekkürlerimle…

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci  

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

En Çok Okunanlar
Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı