301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2014 - Perşembe 17:01 Bu haber 1754 kez okundu
 
BİZDE EKSİK OLAN NE ?
Yenigün gazetesi köşe yazarı Deniz Gezginci'nin "BİZDE EKSİK OLAN NE?" başlıklı yazısına haberin devamından ulaşabilirsiniz.
KÖŞE YAZILARI Haberi


İstanbul Büyükşehir Belediyespor, iki hafta öncesinden Ptt 1. Ligi’nde şampiyonluğunu ilan ederek süper lige yükselen ilk takım oldu. Kimdi bu başarının mimarları ? Karşıyakalıların yakından tanıdığı Teknik Direktörü Cihat Arslan, onun yardımcıları Ülken Durak, Recep Umut ve kaleci antrenörü Fevzi Layiç.  Yani bizim kendi çocuklarımız. Hani geçen sezon takımın başında olan Karşıyakalılar. Hani sokak aralarında yaptığımız mahalle maçlarında semt kültüründen uzak arkadaşlarımızın Tanju, Rıdvan, Feyyaz olurken, bizlerin “Recep, Ülken, Cihat” olduğu efsane futbolcular.

Çok sevdiğim ve saydığım bu isimleri İstanbul Bşbld. takımında yakaladıkları başarıdan ötürü can-ı gönülden kutluyorum ama hasetlenmeden de edemiyorum. Neredeyse yirmi yıldır bu lige mahkum olan, daha Türkiye Cumhuriyeti yokken var olan köklü bir camiada biz neden ligde kaldığımıza sevinir hale geliyoruz diye de hayıflanıyorum.

Belirttiğim gibi onlar benim çocukluğumun efsane futbolcularıydı. Tebrik etmek için önceki gün aradığımda konu hemen Karşıyaka’ya geldi. Recep Hoca’ya “Hocam biran olsun böyle bir şampiyonluğu KSK’de yaşadığınızı düşündünüz mü?” diye sorduğumda “Düşünmez olur muyum Deniz. Biz Karşıyaka’yı içimizden söküp atamıyoruz ki” cevabını verdi. Peki hocam neredeyse 20 yıl olacak biz bu ligdeyiz, nerede yanlış yapıyoruz diye sorduğumda ise “Biz geçen sene Karşıyaka’da da şampiyon olabilirdik. O imkanımız vardı, o ışık vardı. Ama kulübün kendi içindeki sorunlarla ilgilenmekten (gelen icralar, elektrik kesintileri, ödemelerdeki aksaklıklar, ikinci yarıda ayrılan futbolcular) işimizle ilgilenemez olmuştuk. Şampiyon olmak sadece para işi değil. Geçen yıl ilk yarıdaki kadroya sahip çıkabilseydik biz şampiyon olurduk. Maalesef bizim camiamızda kenetlenme sorunu var. Tek yürek, tek yumruk olamıyoruz.” cevabını veriyordu.

Recep Hoca’nın hemen yanında Ülken Hoca vardı. Onun da sesini duymak, tebrik etmek istemiştim. Telefonu alır almaz “Denizcim İstanbul Bşbld. takımında bizim gibi bir taraftar olacak, bizimki gibi bir atmosfer olacak biz haftalar öncesinden yeri yerinden oynatmıştık” diyordu.

Geçen gün hep birlikte Karşıyaka’ya gelmişler. Sahilden geçerken şöyle birbirlerine bakıp futbolculuk dönemlerinde ki şampiyonluk günleri akıllarına gelmiş ve demişler ki; “Şampiyonluğu burada yaşamış olsaydık bu sahil mahşeri kalabalıklarla dolar, trafikler kapanır, insanlar sevinçten ağlarlardı”

Çok haklısınız hocam.  Aynen de öyle olurdu hatta daha fazlası olurdu. Bizim köklü bir mazimiz var. Karşıyaka ile yatıp, Karşıyaka ile kalkan taraftarlarımız var, kulübünü çok seven yöneticilerimiz var, sporcularımız var, hayallerimiz var. Var oğlu var…

Peki bizde eksik olan ne ?

Şampiyon takımın, şampiyon hocalarının da dediği gibi “Biz tek yürek, tek yumruk olamıyoruz”

Deniz GEZGİNCİ
denizgezginci@hotmail.com
Twitter: @denizgezginci

Kaynak: Editör:
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı