301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
25 Kasım 2017 - Cumartesi 00:55 Bu haber 1029 kez okundu
 
BİR EĞİTİMCİNİN HİKAYESİ
Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen “Eğitimde 50 yıl Muammer Gezginci” söyleşisi Zübeyde Hanım Nikah Evi'nde gerçekleştirildi.
GENEL HABER Haberi


Öğretmenler Gününde düzenlenen etkinliğe ilgi oldukça fazlaydı. İlk olarak Karşıyaka Lisesi mezunu emekli öğretmen, Karşıyaka Milli Eğitim Eski Müdürü, CHP Karşıyaka Belediyesi Meclis üyesi Muammer Gezginci kendisini bu özel günde yalnız bırakmayan konuklara teşekkür etti. Sancar Maruflu , Okan Yüksel ve Deniz Gezginci'nin yaptıkları konuşmalarda hem Muammer Gezginci'nin Karşıyaka'ya kattıklarını hemde Gezginci'nin Gazeteci - Yazar oğlu Deniz Gezginci'nin "Babamın Hikayesi" kitabını anlattılar.

Bu özel günde Muammer Gezginci'yi yalnız bırakmayan protokol , mülki erkan , eski çalışma arkadaşları , öğrencileri ve dostları teker teker söz alarak kendisinin Karşıyaka eğitim hayatına kattıklarını , yaşadıkları anılarını konuklarla paylaştılar. Ardından Muammer Gezginci'nin yaşamından kesitler sunan bir belgesel yayınlandı. Etkinliğin sonunda Sancar Maruflu sivil toplum kuruluşları adına Gezginci'ye bir onur belgesi takdim etti. Kendisine sunulan hediyeleri kabul eden Muammer Gezginci bir kez daha söz aldı. Kendi kendime ben neler başarmışım dedim diyerek esprili bir şekilde söze başlayan Gezginci "Hayatımın en özel günlerinden biriydi. Beni yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederim. Oğlum Deniz'den bir de eşinin gözünden Muammer Gezginci'yi yazmasını isterim. Bakalım bu kadar güzel şeyler söyleyecek mi? Her zaman en büyük destekçim olan eşim ve aileme teşekkür ederim." diyerek sözlerini noktaladı.

Oldukça keyifli geçen gecenin sonunda Gazeteci - Yazar Deniz Gezginci babası Muammer Gezginci'yi anlattığı " Babamın Hikayesi" ve ilk kitabı "Buçuklu Semtin Hergele Çocukları" nı okuyucuları için imzaladı.

Fotoğraflar: Vehbi Moğol 

Kaynak: (YK) - YEŞİL KIRMIZI Editör: Barış Tezer
 
Etiketler:
Yorumlar
Whatsapp

Öne Çıkanlar
Anketler
Sizce Yalı'da ki alanın akibeti ne olur ?
Arşiv Arama
Haber Yazılımı